Далівець Сергій Корнєєв: «В Японії я став доктором філософії»

Випускник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Сергій Корнєєв закінчив аспірантуру в Сайтанскому університеті (м. Японія). Він був одним із учасників обміну аспірантами між університетами згідно з меморандумом про співробітництво, який був підписаний у 2002 році. Сергій поїхав до Японії у 2004 році. Основний час він займався самопідготовкою, проводив експерименти, робив розрахунки та синтезував отриманні показники та досліди. Для виконання експериментів йому була надана лабораторія для випробувань, в якій Сергій працював разом з 22 колегами. По закінченню навчання він, які і усі аспіранти, захистив свою роботу з галузі механіки: «Трибологія» (наука про тертя). В Японії він одержав ступінь доктора філософських наук, проте в Україні ця оцінка дорівнюється до кандидата технічних наук. Диплом про присвоєння вченого ступеню урочисто вручив Сергію Корнєєву ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. «Якщо б повернути час назад і мені знову в університеті запропонували поїхати до сайтанської аспірантури, я б погодився знову. Адже мені там дуже сподобалося. Спочатку важко було подолати мовний бар’єр. Проте за три роки, що я провів в Японії, моє знання англійської мови стало набагато кращим, – розповів кандидат технічних наук Сергій Корнєєв, який нещодавно повернувся до Далівського університету з Японії. – Можу відверто сказати, що після поїздки я став ширше дивитися на світ. В Японії зовсім інша культура, інший менталітет. Це дивовижна країна, там живуть чудові, доброзичливі люди. В мене залишилося там багато друзів, з якими я намагатимусь не загубити зв’язок». До речі, першим поїхав до Японії в аспірантуру від Далівського університету студент факультету залізничного транспорту Павло Карпов, через місяць після підписання меморандуму про співробітництво у 2002 році. Зараз в аспірантуру університету Сайтани поступив Олександр Міхєєв, який до цього навчався на факультеті залізничного транспорту.