Далівець Сергій Скляр став срібним і бронзовим призером чемпіонату Європи з карате

Студент другого курсу юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Сергій Скляр зайняв на II Чемпіонаті Європи з карате серед дітей, кадетів та юніорів (WUKF) друге місце в категорії шобу санбон (до 75 кг) і третє місце в командному куміте серед юніорів.

Змагання проходили в місті Гйор (Угорщина) та зібрали понад дві тисячі учасників з 20 країн усієї Європи. Турнір проходив на високому рівні, оскільки за держави виступали найсильніші каратисти. За Україну виступили 120 спортсменів, які боролися в різних розділах і вікових категоріях.

Луганську область у складі національної збірної команди представив СК «Олімпієць» у складі семи чоловік, тренерами якого є магістрант ВНУ ім. В. Даля, багаторазовий переможець всіляких кубків і чемпіонатів, майстер міжнародного класу Максим Скляр та багаторазовий призер Кубків світу й Чемпіонатів Європи, майстер спорту Сергій Скляр.

«Незважаючи на те, що це перший виїзний турнір Сергія, та й самі змагання стали найважчими в його кар’єрі через високий рівень суперників, брат все-таки зміг гідно виступити і зайняти призові місця», – зазначив Максим Скляр.

Слід нагадати, що Чемпіонат Європи є одним з вищих змагальних турнірів з карате. Наступний рівень – Чемпіонат світу, на якому далівці вельми гідно представляли Україну у складі національної збірної.

До речі, ще один вихованець Максима Скляра – 13-річний Павло Літашін зайняв на II Чемпіонаті Європи серед дітей, кадетів та юніорів (WUKF) перше місце в категорії шобу і пон, ставши чемпіоном Європи з карате серед кадетів. Таким чином, завдяки Сергію Скляр і Павлу Літашіну, що принісли в скарбничку збірної України золоту, срібну і бронзову медалі, наша країна стала четвертою у загальному заліку з 20 країн.

За підсумками чемпіонату президент Федерації Джундокан України Валерій Кусій вручив Максиму Скляр пам’ятну медаль як одному з найбільш талановитих тренерів, що виховав таких сильних спортсменів.

Підготувала: Наталія Вергуненко