Далівець спробує інтегрувати масові онлайн-курси в навчальний процес

Декан факультету інформаційних технологій та електроніки Віктор Барбарук успішно закінчив курс Prometheus «Як створювати масові відкриті онлайн-курси».

Проходження чотиритижневого курсу відеолекцій та завдань допомогло далівцю визначити чи підходить формат масового відкритого онлайн-курсу для досягнення його цілей, навчило складати докладний план курсу, створювати якісні тексти лекцій, відео, слайди та інтерактивні завдання. А напрацьовування на форумах курсу закріпило максимальний навчальний результат.

Як зазначив декан факультету інформаційних технологій та електроніки Віктор Барбарук, проходження курсу допомогло йому використовувати результати найсучасніших наукових досліджень для максимально цікавого та ефективного викладання студентам, а також зробило можливим використовування змішаного навчання у традиційному освітньому процесі.

Тепер в якості сертифікованого фахівця Віктор Барбарук допомагає викладачам факультету розібратися у всіх нюансах формату масового відкритого онлайн-курсу, надає покрокові інструкції щодо створення власних якісних онлайн-курсів. Разом з колективом однодумців викладач розглядає найкращі науково обґрунтовані практики викладання і робить спроби інтегрувати масові онлайн-курси в навчальний процес оффлайн.

Слід зазначити, що авторитетні фахівці в галузі освіти вже називають масові відкриті онлайн-курси найбільшою революцією в освіті з часів появи друкованої книги. Сотні провідних університетів світу створюють власні масові онлайн-курси. Більш того, з минулого року Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь гарвардського CS50. Найпопулярніші масові відкриті онлайн-курси, наприклад, CS50 by David Malan of Harvard University, збирають аудиторію понад 1 000 000 слухачів. Масові онлайн-курси в якості надзвичайно ефективного інструмента поширення знань використовують як міжнародні організації, наприклад Міжнародний валютний фонд і Amnesty International, так і українські. Зокрема, Мінеконом розвитку запустило навчальний курс для замовників в системі держзакупівель Prozorro.