Далівець став призером конкурсу доповідей на Всеукраїнській олімпіаді

Студент п’ятого курсу факультету наноелектроніки та нанотехнологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олександр Дашко посів третє місце в конкурсі доповідей на VI Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та аспірантів «Підвищення надійності машин і обладнання».

У своїй науковій роботі далівець розкриває актуальну для сучасних автотранспортних підприємств проблему зниження рівня надійності машин через неправильну експлуатацію, а також наводить переваги та недоліки різних систем обслуговування та ремонту техніки.

За словами Олександра, популярна за часів існування СРСР планово-попереджувальна система ремонту машин (комплекс організаційно-технічних заходів попереджувального характеру, що проводяться в плановому режимі з певною періодичністю), що зараз частково використовується на окремих СТО, дещо застаріла та не відповідає вимогам сучасності.  Тому студент пропонує повністю замінити її  на систему діагностування, що передбачає  виявлення дефектів у роботі  машини та проведення необхідних ремонтних заходів в залежності від умов експлуатації, а не пробігу техніки.

«Якщо використовувати систему діагностування, то можна досягти дуже високих результатів, до того ж вона більш вигідна з економічної точки зору, – зазначає  далівець. –  Я вважаю, що нашим СТО слід змінити підхід до ремонту техніки, використовувати сучасне обладнання, і тоді вони зможуть досягти успіху».

Підготувала: Наталія Осичнюк