Далівець став єдиним представником України в Америці

Доцент кафедри соціології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Андрій Мельников пройшов у Сполучених Штатах Америки шеститижневу академічну програму “Дослідження інститутів американського суспільства: політика та політична думка США”. Бюро освітніх та культурних відносин Державного Департаменту США на конкурсній основі відібрало 18 викладачів вищих навчальних закладів з різних країн світу для участі в Літньому інституті з вивчення США. Українським представником був обраний далівець.

Програма держдепартаменту США включає в себе два компоненти: інтенсивні чотиритижневі академічні лекції та двотижнева ознайомча поїздка Американськими штатами. Таке стажування дозволяє не тільки поліпшити якість викладання американістики в вузах за межами США, а й розширює зв’язки, розвиває взаєморозуміння між вченими з різних країн світу.

Учасники літнього інституту відвідали Гарвардський університет (м. Кембридж), університети Массачусетса (м. Амхерст), Коннектикуту (м. Сторрс), Пенсільванії (м. Шіппенсбург) та Вірджинії (м. Шарлотсвіль), де прослухали близько 50 лекцій. Завдяки почерпнутому досвіду викладання соціально-гуманітарних дисциплін, вони підвищили свій рівень наукових знань у галузі дослідження соціальних інститутів, який стане в нагоді при наукових дослідженнях і навчальному процесі. У свою чергу Андрій Мельников в Університеті Массачусетса представив доповідь-презентацію, що розповідає про історико-соціальний розвиток українського суспільства.

Також в програму входили зустрічі з сенаторами штатів Пенсільванія, Массачусетс і мером міста Холіок (штат Массачусетс), проводилися ознайомчі візити в Єльський університет (м. Нью-Хейвен, штат Коннектикут) і Колумбійський університет (Нью-Йорк, штат Нью-Йорк). Відвідування сесій Конгресу Сполучених Штатів (м.Вашингтон), Конгресу штатів Пенсільванія і Массачусетс дозволило з практичного боку вивчити багатосторонню діяльність цих законодавчих інститутів і дізнатися механізми їх роботи «зсередини».

«Ця поїздка дозволила не тільки побачити, як формується державна політика США, але і створити партнерські відносини між представниками різних країн, – ділиться враженнями доцент кафедри соціології СНУ ім. В. Даля Андрій Мельников. – Програма Держдепартаменту США дала не тільки теоретичні знання, але і великий практичний досвід, який я отримав в офіційних представництвах».

По завершенні стажування в Держдепартаменті США відбулася міжнародна постер-сесія «Навколо світу за день», на якій Андрій Мельников представив стендову презентацію «Україна: народження нації», присвячену українському суспільству.

Тепер Андрій Мельников як випускник академічної програми Держдепартаменту США має повний і безкоштовний доступ до відповідних інформаційних ресурсів для подальших наукових досліджень, а також може брати участь в наступних освітніх проектах і грантах.

Підготувала: Наталія Вергуненко