Print

Далівець виграв Чемпіонат світу з гирьового спорту

 

 Cтудент факультету електротехнічних систем Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Євген Кіреєв посів перше місце на Чемпіонаті світу з гирьового спорту серед майстрів в номінації «Довільний спосіб підйому гир» (ривок двох гир одночасно двома руками).

На змагання, що відбулися в Керчі, з’їхалося понад 500 найсильніших спортсменів з 17 країн. Євген Кіреєв виступав на чемпіонаті у складі збірної команди України і боровся за перемогу у віковій групі до 22 років, ваговій категорії до 75 кг. Результат, досягнутий Далівським силачем завдяки наполегливим тренуванням, – 28 підйомів гир за одну хвилину – приніс йому золоту медаль.

За словами Євгена, його найбільш сильними та гідними суперниками були спортсмени з Росії й України. Перемога на чемпіонаті стала для далівця несподіванкою. «Коли я готувався до цих змагань, поставив перед собою чітку мету – потрапити до трійки призерів, – розповідає Євген. – У гирьовому спорті дуже важко передбачити рівень інших спортсменів, адже вони часто переходять з однієї категорії в іншу, і складно заздалегідь визначити, з ким доведеться змагатися. Золота медаль чемпіонату стала для мене сюрпризом та стимулом ще наполегливіше тренуватися».

Євген Кіреєв займається гирьовим спортом близько трьох років. У скарбничці його досягнень – перемоги в обласних та студентських змаганнях, а також призові місця на ХІХ міжнародному турнірі пам’яті Василя Омельченко. Крім спорту, студент захоплюється музикою, пише вірші та пісні. У найближчих планах далівського силача – участь в Чемпіонаті України з гирьового спорту, який відбудеться в червні.

Підготувала: Наталія Осичнюк