Далівка взяла участь у круглому столі, присвяченому 160-річчю Фрітьйофа Нансена

Завідувачка кафедри економіки і підприємництва СНУ ім. В. Даля Інна Семененко взяла участь у круглому столі «Важливість гуманітарної роботи та ідей Фрітьйофа Нансена для вирішення найбільшої у всі часи кризи вимушеного переміщення населення», який був організований Агентством ООН у справах біженців в Україні, посольством Королівства Норвегія та Інститутом міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка. Відомий норвезький дослідник, вчений та гуманітарний діяч, професор Фрітьйоф Нансен зробив суттєвий внесок у розбудову міжнародної системи захисту людей, які рятуються від переслідувань та конфліктів, започаткував принципи, які є актуальними для біженців і сьогодні. Зокрема, ним було створено паспорт – документ міжнародного значення, який видавався біженцям без громадянства. Фрітьйоф Нансен був першим Комісаром з прав біженців Лігі Націй, який надавав підтримку у тому числі Україні.

У презентаціях і обговореннях взяли участь Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал, Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, науковці з різних міст України та Норвегії. Зокрема, про спадщину Нансена сьогодні та його вплив на розвиток діяльності в галузі налагодження діалогу в 2021 році розповідав Стайнер Брюн – відомий норвезький експерт із мирного та міжетнічного діалогу, голова Nansen Dialogue Network, який був 7 раз номінованим на Нобелівську премію миру.

Про переміщені університети в Україні та їхню роль у соціальній згуртованості й розвитку суспільства розповідала завідувачка кафедри економіки і підприємництва СНУ ім. В. Даля Інна Семененко. Нею було відзначено проблеми, з якими стикаються переміщені заклади освіти та переміщені працівники, підтримку міжнародних партнерів у відновленні діяльності університету, роль Ради ректорів переміщених ЗВО в об’єднанні зусиль та ініціації відповідних змін у законодавстві та державній підтримці, а також про діяльність і активність самих співробітників і студентів СНУ ім. В. Даля, спрямовану на розбудову миру та розвиток регіону.

✅ Долучайтесь до далівської спільноти на офіційних каналах комунікації університету snu.edu.ua:

Твій шлях до успіху починається тут!