Далівка взяла участь у обласному семінарі-практикумі з впровадження STEМ-освіти в Луганській області

Доцентка кафедри комп’ютерних наук та інженерії СНУ ім. В. Даля, керівниця секції відділення технічних наук комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Яна Критська взяла участь в обласному семінарі-практикумі «Актуальні питання та перспективи розвитку STEМ-освіти в Луганській області» у Луганському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» (м. Кремінна).

Також на заході були присутніми голова правління БФ «Фонд освітніх ініціатив» Антон Дзюба (в режимі-онлайн), заступниця директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ткачова, завідувачка кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Буряк, директорка комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Олена Бардаш та інші представники навчальних закладів Луганської області.

Метою зустрічі було формування проєкту Концепції розвитку STEM-освіти у Луганській області відповідно до освітніх законів України та Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.05.2017 № 708 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)», застосовуючи досвід провідних країн, а саме Великобританії, Ізраїлю, Австралії, Китаю, Сінгапуру, Кореї та США, що вчасно помітили цей тренд і вже давно впроваджують державні програми в галузі STEАM-освіти. Цей досвід спрямовано на посилення розвитку науково-технічного напряму, пов’язаного з технічним моделюванням, електротехнікою, ІТ-технологіями, науковими дослідженнями в області біо-, нано-, енергозбережувальних технологій, автоматикою, телемеханікою, робототехнікою й інтелектуальними системами, радіотехнікою й електронікою, авіацією, аерокосмічною технікою тощо. До реалізації програми впровадження STEM в освіті також долучилися керівники провідних компаній в галузі IT-технологій і телекомунікацій.

Практикум показав, як STEAM-підхід у викладанні через вдалі міждисциплінарні поєднання технічних знань формує цілісний світогляд сучасних дітей, здатних креативно мислити й створювати інновації.

Доцентка кафедри комп’ютерних наук та інженерії СНУ ім. В. Даля Яна Критська пройшла навчання у STEAM-центрі Донецької та Луганської областей за підтримки БФ «Фонд освітніх ініціатив». За результатами підвищення кваліфікації здобула кваліфікацію тренера науково-педагогічних працівників із розвитку STEM-освіти у STEM-центрах/лабораторіях вищих навчальних закладів та науково-технічних станцій/лабораторій Луганської області, що реалізують державну політику з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» щодо посилення розвитку науково-технічного напряму, впровадження якісного та ефективного проведення навчальних досліджень, проєктних робіт на основі практики використання високотехнологічних засобів.

✅ Долучайтесь до далівської спільноти на офіційних каналах комунікації університету snu.edu.ua:

Твій шлях до успіху починається тут!