Далівська Наукова бібліотека відзначила свій дев’яностий ювілей

Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відсвяткувала свій дев’яносторічний ювілей. До урочистостей долучилися керівництво та представники структурних підрозділів Далівського університету, а також найшановніші бібліотекарі Луганщини.

Святкування відбулося у особливому місці – приміщенні Музею історії та досягнень СНУ ім. В. Даля, в якому базувалася далівська бібліотека з самого початку її існування і до побудови нового корпусу. На захід було запрошено практично весь трудовий колектив бібліотеки різних років. Вони не тільки поділилися спогадами та розповіли про багатолітні досягнення, а й отримали привітання від гостей та почесні грамоти від адміністрації вишу. Від імені ректора СНУ ім. В. Даля поздоровлення колективу висловила проректор з науково-педагогічної роботи Галина Щедрова. Також всі присутні переглянули зафільмований хронометраж створення та розвитку однієї з найбільших наукових бібліотек у нашому регіоні. Урочисту частину було доповнено звітами директора бібліотеки, кандидата технічних наук, доцента Ольги Єпіфанової, завідувача центральним книгосховищем бібліотеки Лариси Кулакової та завідувача довідково-біографічним відділом Світлани Рябової.

Нагадаємо, 29 травня 1923 року була створена бібліотека Вечірнього робітничого технікуму (нині – СНУ ім. В. Даля), а в липні 1945 року – Ворошиловградську філію Харківського механіко-машинобудівного інституту. Формування фонду бібліотеки в цей час відбувалося за рахунок надходжень літератури з фондів бібліотеки цього закладу. Післявоєнна відбудова дала могутній поштовх до її подальшого розвитку. З 1993 року бібліотека – методичний центр бібліотек вищих навчальних закладів області. З 24 вересня 2001 року бібліотеці університету надано статус наукової. Сучасний етап розвитку далівської бібліотеки характеризується зміною основних пріоритетів її діяльності. До традиційних завдань збереження і примноження літературних зібрань додалась функція інформаційного центру. Майбутнє наукової бібліотеки пов’язано із впровадженням новітніх інформаційних технологій та автоматизацією. Передбачається формування фонду нетрадиційних носіїв інформації, відкриття електронного залу, участь в корпоративній діяльності бібліотек регіону.

Підготувала: Ірина Лебедь