Далівські археологи відкрили стародавні поселення на території Луганської області

Фахівці археологічного центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в період літніх археологічних досліджень організували масштабні пошукові роботи на лівобережжі Сіверського Дінця в межах Кремінського району для виявлення та обліку невідомих об’єктів національної культурно-історичної спадщини. Результатом цих робіт стало відкриття десяти абсолютно нових багатошарових поселень з матеріалами давніх культур від епохи неоліту до раннього середньовіччя.

Особливо цінним для української історичної науки можна вважати виявлення поселення «Серебрянське-2» на території Кремінського лісомисливського господарства. Тут виявлені уламки ливарних форм і орнаментованої кераміки, знаряддя праці з каменю та кістки, залишки житла епохи пізнього неоліту. Дане поселення перспективно для організації майбутніх стаціонарних розкопок.

«Ми з успіхом завершили черговий сезон, – сказав директор Археологічного музею СНУ ім. В. Даля Євген Черних. – Університетський Археологічний музей поповнився новими унікальними експонатами, а українська наука збагатилася новітньою інформацією про найдавніше минуле Східноукраїнського регіону».

У поточному році, як повідомляє науковий керівник АЦ «Спадщина», д.і.н., професор Сергій Санжаров, період літніх археологічних досліджень включав два етапи. Протягом травня-червня працівники та студенти університету працювали на лівобережжі Сіверського Дінця в межах Кремінського району. Другий етап річних досліджень включав участь у спільній експедиції на Дону у с. Пухляковка з ростовськими археологами, співробітниками Південного федерального університету Росії. Тут вони досліджували багатошарову стоянку «Роздори-2» і взяли участь у реконструкції житлового комплексу стародавнього поселення. На основі досвіду розкопок були відтворені землянки, напівземлянки, наземні житла, древній курган та побутові ділянки, які стали визначною пам’яткою історичного комплексу «Загублений світ».

Підготувала: Наталія Вергуненко