Далівські колективи «Світоч» і «Вольниця» підтвердили звання «народний»

У Луганському академічному обласному російському драматичному театрі імені П.Б. Луспєкаева відбувся звітний концерт народних ансамблів народного танцю «Світоч» і козачої пісні «Вольниця» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. За підсумком рішення атестаційної комісії обидва колективи підтвердили звання «народний».

Концертна програма включала 20 різнопланових вокальних та хореографічних номерів. Їх оцінювала атестаційна комісія у складі: голови комісії – директора Луганського обласного центру народного мистецтва, заслуженого працівника культури України Василя Ярового, головного балетмейстера народного ансамблю танцю України «Барвінок», заслуженого працівника культури України Василя Вакуленко, викладача-методиста циклової комісії кафедри народного художнього мистецтва коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, музичного керівника народного ансамблю пісні і танцю «Луганські візерунки», заслуженого працівника культури України Олексія Князєва, керівника народного вокального ансамблю ветеранів війни й праці «Родные Напевы» Луганського обласного Палацу Культури Неллі Малютіної, викладача-методиста, голову циклової комісії хореографії коледжу Луганської державної академії культури та мистецтв, керівника народного ансамблю пісні й танцю «Луганські візерунки» Василя Малахова, доцента кафедри театрального мистецтва, професора Луганської державної академії культури та мистецтв, заслуженого працівника культури України Віри Євдокимової, провідного методиста з фольклору Луганського обласного центру народного мистецтва Вікторії Драпак, завідуючої відділом народного мистецтва та традиційних жанрів аматорського мистецтва Луганського обласного центру народного мистецтва Ольги Суркової.

Колектив «Світоч» за 13 років існування вчетверте підтвердив звання «народний», представив на сцені народні танці України, Росії, Польщі та Грузії. Свої виступи представили не тільки учасники основного складу ансамблю, а й маленькі танцівники з підготовчої групи. Кожен самобутній народний танець характеризувався чітким професійним виконанням, яскравими костюмами, оригінальною хореографією та неповторною динамікою. Найяскравішою була завершальна частина виступу, а саме «візитна картка» «Світоча» – український народний танець «Гопак».

Народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» за 16 років свого існування втретє став «народним». Колектив виконав пісні російською та українською мовами. Пролунали пісні: «Как донские козаки», «Эсминец», «Вы казачки, казачки», «Ой Дону, с Дону», «Матушка Россия», «Не боимся мы французов», «Да в саду дерево цветёт» та «Варенька». Традиційні твори козачого фольклору виконували основний склад та окрема чоловіча група ансамблю «Вольниця». Пісні виконувалися театралізовано та під акомпанемент традиційних козачих інструментів, а під час номеру «Не боимся мы французов» далівські козаки продемонстрували навіть військове спорядження донського війська – шаблі та стародавню гармату.

На святі були присутні почесні гості: Анатолій Івченко – заступник голови облдержадміністрації, Юрій Хунов – заступник голови Луганської обласної ради, Ірина Григор’єва – начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації, Ірина Цимбал – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Ліліана Компанієць – начальник міського управління культури. Почесними грамотами від луганського міського голови Сергія Кравченка керівників колективів «Світоч» та «Вольниця» Людмилу Бобкову, Павла Кирися та Віталія Драчова нагородили Ірина Григор’єва та Ліліана Компанієць.

«Чудова атмосфера створена у залі, велика далівська родина прийшла сьогодні підтримати одні з найяскравіших колективів Луганської області – народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» та народний ансамбль народного танцю «Світоч», – зазначила начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Ірина Григор’єва. – Варто відзначити, що на цій сцені сьогодні своє мистецтво дарують глядачам майбутні економісти, журналісти, юристи, тобто ті люди, котрі ще з дитинства обравши для себе один з напрямів у творчості, вдало поєднують його з навчанням». Ірина Вікторівна також пригадала факт, коли у 2009 танцювальний колектив «Світоч» достойно представляв Далівський університет і Луганщину загалом на звітному концерті в Палаці «Україна» в Києві.

Від імені ректора СНУ ім. В.Даля Олександра Голубенка привітання висловила проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова. Після поздоровлень вона вручила учасникам народних ансамблів «Світоч» і «Вольниця» студентам-випускникам п’ятих курсів далівського університету сертифікати, що підтверджують їх участь у складі колективів. Сертифікати отримали: Володимир Мірошниченко, Віктор Крючков, Денис Протасов, Ганна Бобкова, Христина  Габараєва, Микола Турчин, Сергій Ніхаєнко, Віталій Щербаков.

Фінальним акордом свята став виступ голови атестаційної комісії Василя Ярового, який відмітив майстерність та вагомі творчі досягнення ансамблів, і висловив привітання з блискучим виступом та вдалим захистом. Він констатував факт, що члени атестаційної комісії одностайним рішенням підтримали надання ансамблю народного танцю «Світоч» та козачої пісні «Вольниця» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля звання «народний».

Підготувала: Ірина Лебедь