Далівські науковці допомагають підтримувати учням жагу до знань

У рамках освітньої програми “Наука – це цікаво” студенти та викладачі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля провели цікаві наукові експерименти з хімії, фізики та робототехніки для усіх школярів Новоахтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

З метою зацікавити учнів у вивченні хімії та фізики, науковці Далівського університету розробили вражаючу наукову програму, в яку включили різноманітні наукові досліди та експерименти. Під час зустрічі доцент кафедри загальної та фізичної хімії, кандидат хімічних наук Ольга Захарова продемонструвала учням школи хімічні досліди, у яких речовини міняли колір, з’являлися глюконатні «змії». Також вона розповіла як працюють хімічні індикатори, та найбільші враження в учнів викликав ефектний дослід «безкровний поріз».

Не менш цікаві фізичні досліди з оптичними ефектами продемонстрував доцент кафедри прикладної механіки та металургії, кандидат технічних наук Андрій Жидков. Діти з цікавістю спостерігали красиві ефекти від трансформатора Тесли, познайомилися з найпростішим електричним двигуном, та з захватом спостерігали наочні прояви дії поверхневого натягу води.

Доцент кафедри електронних апаратів кандидат технічних наук Марина Лорія, разом із магістрантами кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій Михайлом Коробковим та Сергієм Королевським продемонстрували наукові досліди з датчиком відстані, а також «телепатію» – коли за допомогою контролеру Arduinо, неначе у фільмі «Зоряні війни», на відстані фольга повторювала рухи руки студента, вдягненого у спеціальну рукавичку. Потім учням дали змогу проекспериментувати та доторкнутися до фольги, яка щойно повторювала усі рухи руки, та при наближенні «лякалася», згортаючись, і не даючись до рук.

Учні школи були вражені представленими дослідами та ще запросили викладачів з цікавими «науковими пікніками». До речі, для учнівської молоді регіону Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля спільно з Департаментом освіти Луганської обласної державної адміністрації та Громадською організацією «Фундація «Простір» проводить науково-практичний, освітній проект «ЛАБІРИНТіУМ». Учасники проходитимуть програму як очно, так і дистанційно. Це допоможе учням за обраними напрямами увійти у світ наукових досліджень під керівництвом сертифікованих тренерів-викладачів СНУ ім. В. Даля.