Далівські науковці розширюють співробітництво з академічними інститутами в області когнітивних наук

В Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відбулась робоча нарада, присвячена проблемі формування загальної теорії мозку, яка б відповідала на питання «Навіщо та як в нейронних мережах мозку функціонують психічні процеси та явища?»

Організаторами виступили далівські науковці: професор кафедри здоров’я людини та фізичного виховання Олег Соловйов та завідувач кафедри міжнародної економіки і туризму Юрій Д’яченко за підтримки та сприяння директора Інституту фізіології академіка НАН України Олега Кришталя. Участь взяли нейрофізіологи, психологи, психофізиологи, семіотики та філософи провідних академічних інститутів та університетів Києва.

Професор Соловйов виступив з доповіддю «Про функціональну структуру нейронних мереж мозку в ході переробки ними інформації за посередництвом психічних явищ».

Ця тема була продовжена повідомленням професора Д'яченка про поточний стан та перспективи реалізації когнітивних функцій у системах штучного інтелекту в сфері економіки, управління і освіти.

Далі семінар проходив у формі круглого столу, тематика якого стосувалася функціонального включення психічних явищ у інформаційну активність нейронних мереж мозку, класичної фізичної та інформаційної каузальності в контексті проблеми еволюції інтелекту, проблем штучного інтелекту.

Академік Кришталь окреслив коло ще не вирішених проблем та наголосив на важливості міждисциплінарного підходу до розуміння сутності психічних процесів і свідомості.

Також було обговорено шляхи подальшого співробітництва університетів та академічних закладів у галузі нейро- та когнітивних наук.