Далівські транспортники – організатори конференції в Одесі

Кафедра залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин навчально-наукового інституту транспорту і логістики СНУ ім. В. Даля провела на базі Одеського національного морського університету ІХ Міжнародну науково-практичну конференцію «Транспорт і логістика: проблеми та рішення».

Співорганізаторами конференції виступили:

• Навчально-науковий інститут Морського бізнесу Одеського національного морського університету (ОНМУ, м. Одеса).
  • Державний університет інфраструктури та технологій (ДУІТ, м. Київ).
  • Вільнюський технічний університет ім. Гедімінаса (Литва, м. Вільнюс).
  • Філія «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту»  АТ «Укрзалізниця».

В роботі конференції очно і заочно взяли участь більш ніж 150 учасників – представників 33 закладів вищої освіти, науково-дослідних організацій та підприємств України, Білорусі, Грузії, Литви, Чеської республіки, Словаччини, Польщі і США.

Конференція об'єднала людей, професійно пов’язаних з транспортною галуззю; людей, які щиро зацікавлені у розвитку транспортних систем і технологій, транспортної і морської логістики, завдяки чому захід пройшов у теплій, дружній і професійній атмосфері.

Пленарне засідання почав головуючий – завідувач кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин СНУ ім. В. Даля – д.т.н., проф. М. Горбунов.

З вітальним словом до учасників конференції від ректорату ОНМУ звернувся директор Науково-дослідницького інституту фундаментальних і прикладних досліджень ОНМУ д.т.н., проф. К. Єгупов.

Від сторони, що вже втретє приймає конференцію, привітали присутніх завідувач кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт» ОНМУ д.т.н., доц. О. Кириллова та завідувач кафедри «Експлуатація флоту та організація морських перевезень» ОНМУ д.т.н., проф. О. Шибаєв.

Від співорганізатора конференції – державного університету інфраструктури і технологій – з вітальним словом виступив завідувач кафедри «Тяговий рухомий склад залізниць» ДУІТ – д.т.н., проф. В. Ткаченко.

Також привітали конференцію в скайп-режимі Gintautas Bureika Prof., Dr., Vilnius Gediminas Technical University, Vilnius, Lithuania, и Alex Vodolazskiy, director of the transport company «AVA Carrier», USA.

Від організаційного комітету конференції виступила доцент кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин СНУ ім. В. Даля к.т.н. доц. О. Кічкіна.

На пленарному засіданні було заслухано ряд цікавих доповідей.

Професор В. Ткаченко зупинився на проблемних питаннях методів навчання, пов'язаних з використанням інформаційних технологій при підготовці фахівців транспортної галузі. Він висунув ряд піонерських ідей для обговорення в педагогічних колах вузів України.

Професор М. Кельріх доповів про особливості проведення контрольних випробувань залізничних цистерн для перевезення небезпечних вантажів.

У доповіді професора В. Пітерської висвітлені проблеми реалізації наукових проектів в транспортній галузі та висловлені цікаві пропозиції щодо вирішення цих проблем.

Делегат конференції зі Словаччини В. Хаусер представив доповідь про інноваційний візок трамвайного вагона і продемонстрував його модель.

На другий день роботи конференції делегати заслухали доповіді, що були представлені у 8 секціях: інновації в транспортній галузі та технологіях; залізничний транспорт; морський і річковий транспорт; автомобільний транспорт; технічне обладнання транспортних вузлів; транспортна логістика; економіка, фінанси і економічна безпека підприємств; інформаційні технології в логістичних і транспортних системах.

Учасники конференції відвідали дослідницький басейн імені професора Костюкова О.О. ОНМУ та Одеський морський порт.

За програмою третього дня конференції делегати зустрілися із студентами спеціальності «Транспортні технології» ОНМУ, які представили на суд науковців свої проекти за тематикою взаємодії видів транспорту. Таке спілкування професійних науковців з творчою молоддю дає поштовх до пошуку нових ідей, рішень в сфері розвитку транспортної галузі та залучення студентства до науково-дослідних робіт.

За підсумками конференції видано збірник наукових праць ІХ-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Транспорт і логістика: проблеми та рішення»  та Вісник СНУ ім. В. Даля.