Далівські творчі колективи привітали Луганщину з 75-річчям

Студентські творчі народні колективи Східноукраїнського національного університету  імені Володимира Даля взяли участь в обласному  фестивалі-конкурсі художньої самодіяльності «Луганщина – світанок України», присвяченому 75-річчю з дня утворення Луганської області, що відбувся в Луганському Обласному Палаці Культури імені Леніна.

На фестивалі були представлені найкращі колективи народної самодіяльності Луганська, серед яких – ведучі вокальні та хореографічні ансамблі вищих навчальних закладів міста. Першими з далівців виступили  солісти народного ансамблю сучасної естрадної пісні  «Світанок України» (керівник – Анжела Малуша), які заспівали «Пісню про Даля». Ця вокальна композиція давно стала своєрідною візитною карткою СНУ ім. В. Даля, а на фестивалі вона вперше прозвучала у виконанні оновленого творчого складу. Концертну естафету перейняли студенти-учасники  народного ансамблю народного танцю «Світоч» (керівник – Людмила Бобкова), які презентували яскравий народний танець. Народний ансамбль спортивного танцю  «Пульс» (керівник – Яна Дудник) завершив виступи колективів СНУ ім. В. Даля новою сучасною хореографічною композицією.

««Пісня про Даля» була обрана нами невипадково, адже вона виражає патріотизм та інтелігентність далівців, – зазначила Анжела Малуша. – Наш колектив вже вчетверте бере участь у цьому фестивалі, і щоразу  про професійне вокальне виконання композицій свідчать не лише високі оцінки журі, але й задоволені обличчя глядачів у залі».

Зазначимо, що творчі номери луганських колективів на фестивалі-конкурсі оцінювало компетентне журі в складі професора кафедри співів і диригування Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, народної артистки України Джульєтти Якубович, завідувача відділом організації і методики культурно-дозвіллєвої діяльності Луганського обласного центру народної творчості, заслуженого працівника культури України Валентини Алєксєєвої, керівника народного хору ветеранів війни і праці Луганського обласного палацу культури  Нелі Малюгіної, доцента кафедри театрального мистецтва Луганської державної академії культури і мистецтв, головного режисера Луганського академічного українського музично-драматичного театру, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Московченка, та доцента Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, художнього керівника ансамблю «Київська Русь» Луганської обласної філармонії, заслуженого діяча мистецтв України  Віктора Філалєєва.

Наразі фестиваль-конкурс триває. Незабаром за призові місця боротимуться творчі колективи з інших міст Луганської області, а переможці кожного етапу зустрінуться у фіналі, де буде визначено найкращий ансамбль Луганщини.

Підготувала: Ірина Лебедь