Далівський пауерліфтер став призером Чемпіонату світу

Студент Інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля майстер спорту міжнародного класу Микола Бараннік посів друге місце на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок.

Для участі у чемпіонаті, що відбувся у польському місті Щирк, з’їхалися найсильніші спортсмени  з 17  країн світу. Українська збірна команда посіла третє місце в заліку серед команд юнаків та в заліку серед команд дівчат, а четверті місця – серед команд юніорів та серед команд юніорок. Один з найкращих результатів української збірної показав Микола Бараннік. Він  змагався з майже 20 пауерліфтерами у ваговій категорії до 74 кг, найсильнішими серед яких, на думку студента, були представники Росії, Казахстану та Мексики. Вага у 755 кг, подолана далівцем у  сумі в трьох вправах – «Присідання», «Жим лежачи» та «Тяга», – принесла спортсмену срібну медаль.

«До цих змагань я готувався близько трьох місяців. Можна сказати, що срібна медаль далась мені важкою працею, – зазначив Микола. – Але я вважаю, що міг би досягти кращого результату. Можливо, перешкодою до першого місця стало незвичне для мене розряджене повітря, адже чемпіонат проводився в горах».

Наразі далівський силач готується до  Чемпіонату України з пауерліфтингу серед дорослих, який заплановано на лютий 2013 року. За результатами цих змагань найкращі спортсмени увійдуть до штатної збірної України.

Нагадаємо, що в 2012 році Микола Бараннік посів друге місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу серед жінок та чоловіків за версією Міжнародної Федерації Пауерліфтингу (IPF). А в 2011 році на всеукраїнських змаганнях серед жінок і чоловіків далівський силач встановив два юніорські рекорди:  у вправі «Тяга», здолавши вагу в 272,5 кг, та у вправі «Присідання», де йому підкорилася вага в 775 кг.

Підготувала: Наталія Осичнюк