Далівський професор Юрій Фесенко нагороджений Медаллю Пушкіна

Відповідно до Указу Президента Російської Федерації «Про відзначення державними нагородами Російської Федерації іноземних громадян», завідувач кафедрою журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, доктор філологічних наук, професор Юрій Фесенко був нагороджений Медаллю Пушкіна за великий внесок у розвиток культурних зв’язків з Російською Федерацією, збереження та популяризацію російської мови та культури за кордоном.

Юрій Фесенко кілька десятиліть займається проблемами російської мови та літератури: русист за освітою, він продовжує наукові традиції таких великих вчених-філологів, як Дмитро Лихачов та Михайло Алексєєв, а також всієї Ленінградської філологічної школи. Близько 30 років далівський професор присвятив вивченню життя та творчої спадщини Володимира Даля, а майже десять – викладає на кафедрі журналістики СНУ ім. В. Даля. Крім освітньої та наукової діяльності, вчений також займається й просвітницькою: він передав понад 700 підручників у бібліотеки луганських шкіл та вишів. У 2001 році Юрій Павлович був нагороджений Медаллю Даля за творчі досягнення в літературі, журналістиці та краєзнавстві.

«Звичайно, я радий, що  отримав медаль Пушкіна, – зазначив Юрій Фесенко. – Як казав Сергій Єсенін, «большое видится на расстоянии», тому мені дуже приємно, що мої досягнення та величезну роботу, яку провели Далівський університет і Луганське відділення Української Академії русистики, помітили та оцінили навіть у Москві. І я вважаю, що це наша спільна заслуга».

Нагадаємо, що Медаль Пушкіна була заснована в Російській Федерації в 1999 році. Ця почесна нагорода присуджується російським громадянам та іноземцям за заслуги в області культури та мистецтва, освіти, гуманітарних наук і літератури, за великий внесок у вивчення та збереження культурної спадщини, в зближення і взаємозбагачення культур націй і народностей, за створення високохудожніх образів.