Далівський силач Дмитро Семененко взяв срібло на Чемпіонаті світу

Студент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Дмитро Семененко на 28-му Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорів (вік учасників 19-23 роки) став срібним призером, піднявши в сумі вправ вагу в 947,5 кг.

Дмитро є студентом IV курсу на факультеті систем рейкових комунікацій і багаторазовим переможцем юніорських чемпіонатів, як України, так і світу. У цьому році змагання проходили в чеському місті Пльзень і зібрали 330 спортсменів з 33 країн зі всього світу.

Складністю цього чемпіонату для Дмитра стала нова вага, яку він набрав в останні кілька місяців. Тепер далівець виступає в новій для нього ваговій категорії.

«Це дуже важко переходити так швидко в нову вагову категорію. Він ще навіть не встиг звикнути до нової ваги. Адже для закріплення результату необхідні тренування. Дмитро всього два місяці тому виграв чемпіонат Європи у ваговій категорії до 90 кг в Чехії вже виступав серед спортсменів, чия власна вага не перевищує 100 кг. Це серйозні зміни, до яких повинен звикнути організм», – зазначає тренер Дмитра Семененко Сергій Галій.

Сам спортсмен на зміни дивиться більш впевнено. Вважає, що впорається з новою категорією і новими нормативами. Хоча й не заперечує, що йому було складно.

«Основним суперником був росіянин. Програв йому тільки 2,5 кілограма. Складним стала вправа «тяга», саме в ній була найбільша боротьба за перше місце », – розповів Дмитро.

Другим результатом він залишився цілком задоволений: «Шкода, звичайно, що не вийшло посісти перше місце, але я показав хороший результат. На наступний рік спробую поліпшити свої досягнення», – зазначив студент СНУ ім. В. Даля.

Зараз в планах Дмитра відпочити і набратися сил перед Чемпіонатом України. Кілька змагань поспіль – великий стрес для тих, хто займається пауерліфтингом.

«Поки буду проводити помірні тренування: це коли потрібно брати меншу вагу, але кількість підходів збільшувати», – пояснює спортсмен.

Варто відзначити, що на цих змаганнях виступав ще один представник Далівського університету – Сергій Пархоменко. Сергій є студентом Сєверодонецького технологічного інституту, який є філією СНУ ім. В. Даля. Він вперше брав участь у міжнародних змаганнях. Проте ні хвилювання, ні високий рівень змагань не завадили йому стати бронзовим призером у ваговій категорії до 100 кг. Сергій зумів взяти вагу в 900 кг. При цьому у нього третє місце в присідання (345 кг), перше в жимі (250 кг) і норматив майстра спорту міжнародного класу.

Підготувала Тетяна Вауліна.

На фото – Дмитро Семененко (зліва) та Сергій Пархоменко