Далівський університет ініціює відновлення дружніх зв’язків з Сент-Етьєном (Франція)

Вчена рада Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля схвалила концепцію діяльності товариства українсько-французької дружби „Луара”. Це – перший крок на шляху відновлення дружніх зв’язків між Луганськом та його містом-побратимом Сент-Етьєном (Франція). Ці стосунки мають давню передісторію. Багато років українське та французьке місто підтримували плідні дружні відношення на рівні міськради та мерії, окремих колективів, місцевих організацій, спортивних команд. За останні роки зв’язки дещо послабилися. За ініціативи ректора СНУ ім. В.Даля професора Олександра Голубенка вирішено відновити це корисне співробітництво. У квітні цього року делегація далівців відвідала Францію і отримала повне порозуміння і підтримку з боку мерії Сент-Етьєна. Сьогодні Далівський університет відвідав міський голова Луганська Сергій Кравченко. Разом з ректором університету Олександром Голубенком він підписав концепцію діяльності та структуру товариства українсько-французької дружби „Луара” (СНУ ім. В.Даля). Головою товариства обрано проректора університету доктора економічних наук, професора Ірину Бузько. Новообрана голова має великий досвід співробітництва з французькими колегами. Вона виконувала функції віце-президента з наукової роботи Асоціації українських викладачів французької мови „Французький альянс”, за програмою французького уряду стажувалася у Франції, керує науковими проектами за участю Франції, має наукові публікації на французькій мові. „Далівський університет має давні стосунки з французькими університетами, громадськими організаціями, – зазначила Ірина Бузько. – програми цього взаємного співробітництва здійснюються під егідою Європейського Співтовариства та поширюються на освітню, науково-дослідницьку, культурну й спортивну діяльність. Досвід та результати такого плідного співробітництва є неоціненною базою для подальшого розвитку сучасних україно-французьких відносин і поширення наукової та освітньої кооперації України та Франції”.