Далівський університет планує впровадження дисципліни «Корпоративна соціальна відповідальність» в навчальні програми вузу

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля вперше в Україні відбувся семінар на тему «Впровадження курсів корпоративної соціальної відповідальності у ВНЗ: теорія і практика, перспективи і перешкоди». У СНУ ім. В.Даля є всі умови для реалізації цієї ініціативи.

На семінарі були присутні більше 30 викладачів не тільки з великим досвідом роботи, але й молоді спеціалісти, та педагоги різних напрямків – від гуманітарних до технічних. Доповідачі семінару –  доцент кафедри менеджменту та економічної безпеки Олександра Ляшенко, директор Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності Марина Саприкіна, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Еміль Коренєв. Всі присутні ставили питання один одному, і семінар набував вид інтерактивної бесіди.

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) – це усвідомлення необхідності сталого розвитку суспільства. Це уважність до впливу поточних рішень на можливості наступних поколінь. Необхідність проведення такого семінару зумовлена як світовими тенденціями в освіті, так і вітчизняною специфікою.

Голова семінару Олександра Ляшенко підкреслила, що сьогодні популяризація знань з соціальної відповідальності, на жаль, перебуває у зародковому стані, тоді як  формування соціальної відповідальності, що є важливою складовою моралі суспільства, є не лише з просвітництвом, але тривалим  виховним процесом. Також Олександра Миколаївна зазначила, що цю дисципліну потрібно ввести у всі спеціальності на магістерському рівні, і вона повинна торкнутися фахів у широкому спектрі.

Почесний гість семінару – Марина Саприкіна (м. Київ) є співрозробником Концепції Національної стратегії соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Марина Анатоліївна навела ряд переконливих аргументів щодо необхідності розвитку можливостей та компетенцій бізнес-організацій для підтримки реалізації стратегії соціальної відповідальності та підвищення КСВ-обізнаності серед різних груп зацікавлених осіб.

У виступі ще одного з доповідачів семінару – Еміля Коренєва, який виконує глибокі наукові дослідження з проблематики соціальної відповідальності, був наведений стислий огляд форм включення дисципліни «Корпоративна соціальна відповідальність» в навчальний процес  в університетах світу та України. Зокрема у виступі було зазначено, що подібне включення має декілька рівнів: від розгляду корпоративної соціальної відповідальності як теми до реалізації відповідних програм МВА (Master of Business Administration).

На семінарі присутні цікавилися методикою викладання цієї дисципліни в інших країнах. Розглядалося питання стосовно соціальної відповідальності університету перед співробітниками та студентами.

Учасники семінару після обговорення прийняли рішення продовжувати роботу щодо розробки навчально-методичного забезпечення дисципліни «КСВ» та впровадження її в навчальні програми вузу.

Символічно, що у світі в цілому багато університетів не тільки викладають, але й самі звітують про дотримання принципів КСВ та підтримують створення наукових організацій та громадських ініціатив в даному напрямку.

Підготувала: Альона Ізваріна