Далівський університет посів перше місце на міжнародному винахідницькому салоні

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля  нагороджено золотою медаллю та дипломом в номінації «За вагомий внесок у науку та підтримку винахідницької діяльності» на VІIІ Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час».

У заході, присвяченому  енергозбереженню та енергоефективності  в міському господарстві, взяли участь більше 500 представників провідних спілок винахідників, компаній та організацій з понад 35 країн світу. Салон був організований  Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Державною службою інтелектуальної власності України, Державним підприємством «Український інститут промислової власності» за підтримки Міжнародної федерації асоціацій винахідників (IFIA), Програми Європейського союзу (CIUDAD) та Севастопольської міської державної адміністрації.

У рамках салону було представлено 20 винаходів молодих науковців та студентів Інституту прикладної механіки і матеріалознавства СНУ ім. В. Даля, а також декількох факультетів вишу – систем рейкових комунікацій, інноваційної економіки і кібернетики, транспортних систем і логістики, електротехнічних систем, комп’ютерних систем і технологій, природничих наук тощо. Усі ці наукові роботи були високо оцінені журі, а їхні автори здобули 7 золотих та 13 срібних медалі. Також свої розробки презентували представники відокремлених підрозділів Далівського університету  – Інституту хімічних технологій (м. Рубіжне) та  Технологічного інституту (м. Сєвєродонецьк): на їхньому рахунку дві золоті та три срібні медалі.

Нагадаємо, що СНУ ім. В.Даля з 2006 року бере участь у Міжнародному салоні винаходів та нових технологій  «Новий час». Кожного разу університет отримував золоті медалі: у 2006 році – за організацію науково-дослідної роботи, у 2007 році – за значний внесок в розвиток інноваційної діяльності, у 2008 році – за підтримку інноваційної діяльності в Україні. У 2009 та 2010 роках університет нагороджено золотими медалями та дипломами «За значний внесок у розвиток науково-дослідної й інноваційної діяльності в Україні та сприяння росту її авторитету за кордоном», а в 2011 році – «За вагомий внесок у науку та підтримку винахідницької діяльності».

Підготувала: Наталія  Осичнюк