Далівський університет продовжує співпрацю з Сент-Етьєном

У ході візиту до України заступник мера з міжнародних відносин Сент-Етьєну (Франція) Андре Фріденберг та представник агенції економічного розвитку ЕРАЙ Київ відвідали Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Хоча головною метою візиту було налагодження економічних зв’язків між містами-побратимами, гості знайшли час для зустрічи з керівництвом університету та представниками Товариства українсько-французької дружби «Луара». Андре Фріденберг розповів, що давно хотів відвідати Луганськ, про який у нього, за роки співробітництва з університетом, склалося своє уявлення. Як з’ясувалося, сам він має українські корні та бажає відвідати батьківщину його рідних – Одесу. «Ми зі свого боку повністю готові до співробітництва на всіх рівнях, – відзначив заступник мера з міжнародних відносин Сент-Етьєну (Франція) Андре Фріденберг. – Дуже приємно, що ми відновили дружні стосунки між містами. Зараз важливо, що чим більше наші люди будуть спілкуватися, тим активніше та міцніше будуть зв’язки між містами-побратимами». Нагадаємо, що у вересні 1957 року мерії Сент-Етьєна і Луганська підписали договір про співдружність. З тих пір ці міста вважаються побратимами. Багаторічна співпраця на деяких етапах була не дуже активною. У 2006 році Олександр Голубенко ініціював відновлення дружніх зв`язків між містами і підписав договір про співпрацю з Асоціацією «Луара-Україна» в місті Сент-Етьєн. Зараз у СНУ ім. В.Даля діє Товариство українсько-французької дружби «Луара».