Далівський університет розпочав новий навчальний рік

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося урочисте посвячення першокурсників у студенти.

Традиційно посвята пройшла на площі перед Науковою бібліотекою СНУ ім. В. Даля. Ректор університету професор Олександр Голубенко вручив новоспеченим далівцям символічну залікову книжку та студентський квиток, а також привітав напутніми словами: «Я бажаю вам успіху, щоб ці п’ять років навчання в університеті для вас були радісними. Вчіться, розвивайтеся, досягайте професійних висот і з гордістю носить ім’я «Далівець»!»

На свято знань прибули гості – перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Едуард Лозовський, заступник Луганського міського голови Антоніна Кузьменко, голова Жовтневої районної ради в місті Луганську Володимир Родіонов, заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в Луганській області Світлана Бухтіярова.

Едуард Мойсейович привітав першокурсників від імені голови обласної державної адміністрації Володимира Пристюка та випускника Далівського університету народного депутата України Олександра Єфремова. «Для мене сьогодні день теж особливий, оскільки 28 років тому я також стояв в рядах молодих першокурсників і думав, як далі складеться життя, – зазначив у привітанні перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Едуард Лозовський. – І я хочу побажати вам продовжити славну традицію нашої альма-матер. Щоб коли-небудь ви привели сюди своїх дітей і сказали їм – «Моє життя склалося чудово, тому що я був студентом-далівцем». Зі святом!»

Для першокурсників та їх батьків відбувся святковий концерт, в якому взяли участь творчі студентські колективи університету: народний ансамбль народного танцю «Світоч», хорова капела університету, збірна команда з фанк-аеробіки, народний ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України», народний ансамбль козачої пісні «Вольниця», народний ансамбль бального танцю «Олімп і Я». Символічну чашу знань першокурсникам вручив випускник цього року Євген Якименко: «Я хочу передати цю чашу знань новому поколінню студентів, які з гордістю називатимуть себе« Далівці»! Після святкових заходів студенти пройшли в навчальні аудиторії.

Нагадаємо, Далівський університет – вищий навчальний заклад, на базі якого підготовлено близько 200 тисяч висококваліфікованих кадрів різних галузей знань. Сьогодні університет готує фахівців за 54 напрямами та 130 спеціальностями. Студентський контингент налічує близько 33 тисяч студентів. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані фахівці: 200 професорів, докторів наук, 800 доцентів, кандидатів наук.

Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

Далівський університет залишається найбільшим вищим навчальним закладом в Україні, зберігаючи високі показники якості наданої освіти. Згідно зі статистичними даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України в останні роки Далівський університет серед класичних університетів Україні стабільно займає перші місця за певними позиціями, зокрема, такими як наукова робота та отримані патенти. У рейтингу вузів України «Компас – 2011» СНУ ім.. В.Даля увійшов у десятку кращих вузів України, розмістившись на восьмому місці. У регіональному рейтингу цього ж проекту Далівський університет посів шосте місце, і також став лідером серед Луганських вузів в рейтингу за напрямами підготовки.

Підготували: Галина Щербак, Наталія Вергуненко