Далівський університет розпочав перший навчальний рік у високому статусі

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля в новому статусі дослідницького університету розпочав 2010-2011 навчальний рік урочистою посвятою в студенти.

Традиційно посвята пройшла на площі перед Науковою бібліотекою СНУ ім. В. Даля. Для першокурсників та їх батьків відбувся святковий концерт, в якому взяли участь творчі студентські колективи університету: народний ансамбль народного танцю «Світоч», хорова капела університету, збірна команда з фанк-аеробіки, народний ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України», народний ансамбль козачої пісні «Вольниця». Ректор університету професор Олександр Голубенко вручив новоспеченим далівцям символічну залікову книжку та студентський квиток і привітав напутніми словами: «Я бажаю вам успіху, щоб ці п’ять років навчання в університеті для вас були радісними. Отримуйте більше знань, радійте життю і ви будете успішними!»

На урочисте посвячення прибули гості – Луганський міський голова Сергій Кравченко, заступник Луганського міського голови Антоніна Кузьменко, заступник голови Жовтневої ради в місті Луганську Віктор Малюк, заступник начальника управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Наталія Кришталь, заступник технічного директора Холдингової компанії «Луганськтепловоз», Лауреат Державної премії, Заслужений винахідник України Наум Найш.

Луганський міський голова також привітав першокурсників: «Ви прийшли до шанованого та солідного навчального закладу імені Даля, в якому здобувають освіту понад 30 тисяч студентів, та який має високопрофесійний викладацький склад – це еліта нашого суспільства. І ми горді тим, що в нашому місті є такий вищий навчальний заклад! Хочу побажати, щоб ви стали гідними громадянами нашої країни!»

Після святкових заходів студенти пройшли до навчальних аудиторій. Нагадаємо, що минулий, 2009-2010 навчальний рік ввійшов в історію університету як найбільш видатний і доленосний для університету – Далівський університет став одним з чотирнадцяти навчальних закладів України, якому Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

Дослідницьким університетом визнається вуз, який має вагомі наукові досягнення, що здійснює дослідницьку та інноваційну діяльність, забезпечує інтеграцію освіти і науки у виробництво. Статус надається з метою підвищення ролі університету як центру освіти і науки, підготовки висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних кадрів, впровадження в практику наукових досягнень, технічних і технологічних розробок. Всього визначено 28 критеріїв оцінки діяльності університету, що претендує на звання дослідницького. Статус дослідницького університету дається строком на п`ять років.

Сьогодні університет готує фахівців по 54 напрямам і 130 спеціальностями. Студентський контингент налічує близько 33 тисяч студентів. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані фахівці: 170 професорів, докторів наук, 700 доцентів, кандидатів наук. Постійно підвищуються якісні показники професорсько-викладацького складу. Діє 12 спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій за шістнадцятьма спеціальностями.

Високий рівень університету підтвердили отримані в минулому навчальному році Гран-прі «За багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти» та Золота медаль на міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2010», а також Золота медаль на іншій міжнародній виставці – «Сучасна освіта в Україні -2010». Високий рівень наукових досягнень університету вкотре отримав пристойну оцінку на V Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час». За зайняте І місце у номінації «За значний внесок у розвиток дослідницької та інноваційної діяльності в Україні та сприяння росту її авторитету за кордоном» університет нагороджено дипломом та Золотою медаллю.

Студенти та випускники, знання та успіхи яких є найкращим показником високого рівня університету, щоразу не словом, а справами доводять, що Далівський університет – класичний вищий навчальний заклад з потужною, насамперед, науковою базою. За останній рік студентами самостійно опубліковано близько 300 наукових робіт та отримано у співавторстві 30 патентів на винаходи та корисні моделі. У минулому навчальному році студенти університету отримали 120 дипломів, грамот, подяк, а 55 далівців стали переможцями та призерами. Так, наприклад, студент Технологічного інституту Павло Пригородов став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України» у номінації «Студент-вчений». Студентку факультету інноваційної економіки і кібернетики Євгенію Співак нагороджено грамотою Наукового комітету Всесвітньої Нобелівської студентської інтернет-олімпіади з економіки за сучасність та новизну досліджень.

Підгтотували: Галина Щербак, Наталія Вергуненко