Print

Далівський університет розпочав святкувати День журналіста

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася традиційна інтнрнет-конференція «Хочу стати журналістом», яка була присвячена обговоренню актуальності цієї професії.

Інтернет-конференцію проведено кафедрою журналістики СНУ ім. В.Даля.  Зустріч присвячено Дню журналіста, який відбудеться 6 червня.  Саме тому відкриття конференції розпочалося з вітань зі святом присутніх та побажань творчої наснаги. Галина Щедрова – проректор з науково-педагогічної роботи університету, доктор політичних наук, професор –  розпочала конференцію та підкреслила, що «ми вже всьоме проводимо цю конференцію, започатковану ректором університету Олександром Голубенком. І цей захід  дійсно актуальний  для вас, як журналістів, для нашої alma mater у цілому, оскільки  ми  перші у цьому плані розпочали таку діяльність. І ми всі маємо надзвичайну практичну користь від подібних зустрічей».

Кількість учасників інтернет-конференції була не лімітована, оскільки проходила у режимі online. На питання користувачів всесвітньої мережі відповідали представники університету: проректор з науково-педагогічної роботи Павло Носко, декан факультету масових комунікацій Тетяна Міронова,  завідувач кафедрою журналістики Юрій Фесенко. Також серед учасників та гостей  конференції були випускники університету, що працюють у відомих ЗМІ. Серед них Олександр Панков – заслужений журналіст України, Олег Трачук – редактор газети «Жизнь Луганска», Дмитро Кукса – журналіст та викладач кафедри. Гості,  які не мали змоги бути присутніми у залі, на питання відповідали телефоном та у Скайпі.

На  конференції піднімали такі питання як рейтинг університету (зокрема кафедри), про рівень підготовки висококваліфікованих спеціалістів, вимоги до абітурієнтів, котрі мають бажання навчатися журналістиці. Тетяна Міронова підкреслила, що «з наступного року розпочнеться творчий конкурс при зарахуванні на цю спеціальність. Журналістика – творча професія! Щоб досягти бажаних результатів на журналістській ниві, має бути талант, хист до вміння писати». Щодо престижу та затребуваності професії журналіста, то «престижна будь-яка професія, якщо нею займається професіонал», – підкреслив Олег Трачук. Торкнулися проблеми свободи слова у Луганську та області.  Не залишили поза увагою і проблеми працевлаштування молодих спеціалістів.

Декілька випускників вийшли на зв’язок з учасниками та запевнили, що журналістикою важко розчаруватися,  проте і такі епізоди були у кожного. Але якщо не зволікати у процесі становлення, під час навчання, не здаватися перед труднощами, то зазвичай є шанс стати висококласним журналістом з ім’ям та достойним прибутком.

Наприкінці заходу на честь свята заслужений журналіст України Олександр Панков урочисто прийняв до членів «Союзу журналістів України» проректора з науково-педагогічної роботи університету, доктора політичних наук, професора Галину Щедрову за активну участь в журналістській діяльності та передав в руки Галини Петрівни членський білет, прес-картку та значок.

Підготувала Зоя Шаповалова