Далівський університет співпрацюватиме з Посольством Республіки Ірак в Україні

До Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля з офіційним візитом завітали представники Посольства Республіки Ірак в Україні  – Радник з питань культури доктор Кадум Джабур Аль-Джібурі та адміністративний співробітник пан Мунір Насіф.

Гості з Посольства вперше побували в Луганську та СНУ ім. В. Даля. Однією з причин відвідання вишу було те, що тут навчається понад трьохсот іракців – представників найбільшої діаспори в Україні. Метою візиту було встановлення дружніх офіційних зв’язків між Посольством та університетом, налагодження співробітництва та зустріч з далівцями – громадянами Республіки Ірак.

Кадум Джабур Аль-Джібурі та проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля, професор Валерій Дядичев обговорили декілька питань щодо системи освіти в Україні та Іраку, а також  звернули значну увагу на проблеми іракських студентів, які виникають у них підчас навчання в українських вишах. Одним з пунктів стосовно довгострокового співробітництва СНУ ім. В. Даля та Посольства, було обговорення можливості відкриття в університеті Іракського культурного центру.

«Це дуже гарна ідея, адже співпраця у сфері культури – перший крок, що зближує народи та сприяє подальшому налагодженню зв’язків, – зазначив Кадум Джабур Аль-Джібурі. – Я помітив, що українці – дуже душевна та духовна нація, і мені приємно, що наші народи стануть ближчими».

Після зустрічі з керівництвом СНУ ім. В. Даля представники Посольства поговорили зі студентами-громадянами Республіки Ірак про їхні враження про навчання в університеті. За результатами офіційного візиту Кадум Джабур Аль-Джібурі вирішив рекомендувати Далівський університет включити до списку українських вишів, що визнаються Міністерством іноземних справ Республіки Ірак.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото:

декан міжнародного факультету Євген Харченко, Валерій Дядичев, Кадум Джабур Аль-Джібурі та спеціаліст відділу міжнародного співробітництва СНУ ім. В. Даля Олеся Гладушина