Далівський університет святкує 90-річчя

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в рамках святкування 90-річниці від дня заснування навчального закладу відбулося урочисте засідання Вченої ради університету.

В святковий день у холі головного аудиторного корпусу гостей зустрічав народний оркестр народних інструментів університету. Всі бажаючі мали змогу відвідати «Музей історії та досягнень» та підрозділи університету. Урочисте засідання Вченої ради пройшло в актовій залі. Члени Вченої ради, викладачі, студенти та гості подивилися святковий концерт, в якому взяли участь колективи університету – народний ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України», народний ансамбль народної пісні «Вольниця», народний ансамбль народного танцю «Світоч» та шоу-група «Воля».

Традиційно найкращих викладачів та співробітників нагородили почесними грамотами та дипломами Луганської обласної державної адміністрації, Управління освіти та науки, Луганської міської ради, Жовтневої районної в місті Луганську ради, Академії педагогічних наук України.

Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Родіон Мірошник від імені губернатора привітав Далівський університет з ювілеєм: «Хочу виказати слова пошани вашій alma-mater! Саме тут працюють люди, які готують тих, хто очолить місто та країну, тих, хто залишиться і буде тут розвивати науку. Я впевнений, що ці люди будуть гідно керувати Луганщиною».

Академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи Академії педагогічних наук України Микола Євтух вручив ректору університету Олександру Голубенку найвищу відзнаку – медаль «Костянтин Ушинський».

В святковий день зі сцени лунали чисельні привітання гостей, в тому числі і вдячних випускників Далівського університету. Так, заступник міського голови Антоніна Кузьменко у привітанні відзначила: «Від міського голови Сергія Кравченко та від всього депутатського корпусу вітаю вас з ювілеєм! Хочу уклонитися всім викладачам в залі – я пишаюся вами! Ви запам’яталися мені як юній студентці. І таких вдячних випускників ще багато у Луганську та у світі. Я вітаю вас та бажаю здоров’я, вдачі, творчих успіхів. Бажаю, аби у 100-річний ювілей університет був серед найкращих в світі».

У привітальному слові ректор університету професор Олександр Голубенко підкреслив, що «Далівський університет, будучи центром культури, науки та фундаментальних досліджень, повністю усвідомлює свою роль в розбудові громадянського суспільства в нашому українському домі, і в той же час рухається в напрямку євроінтеграції та має всі передумови, аби стати поряд з кращими вузами світу».

Традиційно видатним науковцям, які зробили вагомий внесок у розвиток університету, присвоїли почесні звання «Почесний професор» та «Почесний доктор». Почесне звання «Почесний доктор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» присвоїли завідувачу кафедрою самохідних машин та двигунів професору Люблінської сільськогосподарської академії (Польща) Євгеніусу Красовському.

Завдяки Євгеніусу Красовському було створено плідне наукове співробітництво вчених Польщі та України. Саме він був ініціатором співпраці з Україною, за результатом якої у 1999 році була підписана угода зі СНУ ім. В.Даля. В рамках співпраці організовано спільну з Далівським університетом роботу над темою «Автомобілі та енергії». У 1997 році організує видавництво наукового видання МОТROL, куди для опублікування робіт запрошували найбільш шанованих вчених з України, Литви, Росії, Білорусі, Голландії, Словакії, Румунії, Греції, Латвії. У цьому списку представлені і вчені Далівського університету. В 2001 році випущено 15 томів разом зі СНУ ім. В.Даля. Професор Красовський є спеціалістом в будівництві і експлуатації машин, діагностиці потужності двигунів з займанням від стиснення, роботі двигунів внутрішнього згоряння, раціональному використанні енергії, альтернативних видах палива тощо.

«Я щиро дякую пана ректора Олександра Голубенко за запрошення та велику честь, виказану до мене – відзначив в привітальному слові Євгеніус Красовський. – Дуже приємно, що сьогодні ми можемо з вами зустрітися та обговорити наше подальше співробітництво, яке зараз дуже добре розвивається: вже п’ять років наш університет спільно з Польською Академією наук та Далівським університетом видає науковий журнал».

Почесного звання «Почесний професор СНУ ім. В.Даля» удостоєні завідувач кафедри фізики, д.ф.-м.н. професор Петро Голубничий, декан юридичного факультету, д.ю.н. професор Лідія Лазор, декан філософського факультету, д.філос.н. професор Вікторія Суханцева, зав. каф. педагогіки директор Інституту духовного розвитку людини, д.пед.н. професор Галина Шевченко.