Далівський університет відвідали словацькі студенти

У Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля прибули студенти університету імені філософа Костянтина зі словацького міста Нітра. Цей візит – продовження дружніх контактів, розпочатих ректорами Далівського університету професором Олександром Голубенком та словацького – паном Клуванеком. І першим кроком стало рішення по обмін студентами. «Зараз ми приймаємо в нашому університеті сімох кращих студентів філософського факультету університету в Нітрі, які вивчають російську мову та мріяли побувати в Україні. Під час нашої з ними зустрічі ми підтримали пропозицію словацьких гостей про обмін студентами в рамках Болонського процесу, яким навіть будуть видаватися дипломи двох університетів. Це перший подібний досвід у нашій практиці. Впевнені, що це стане традицією вже буквально через рік-два», – відзначив ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. У квітні поточного року за запрошенням друзів зі Словаччини в місті Нітра побували 8 студентів факультету мовознавства, журналістики та соціології на чолі із заступником декана факультету Світланою Барилко, які взяли участь у міжнародній студентській науковій конференції. Майбутні перекладачі, журналісти та мовознавці представили свої наукові праці у двох секціях: «Сучасна англійська і американська література» та «Лінгвістика». У першій секції студентка 4 курсу спеціальності «Переклад» Тетяна Євженко у конкурсі студентських наукових праць зайняла 2-ге місце. У другій секції 3-є місце завоювала Юлія Павлова, однокурсниця Тетяни. Більш ніж 20-річний досвід роботи керівника делегації Світлани Барилко у викладацькій діяльності саме у напрямі конференції був високо оцінений словацькими колегами. Її запросили в журі конкурсу. Крім конкурсної програми студентам-далівцям і викладачам була запропонована велика культурна програма. У програмі перебування гостей зі Словаччини – участь у наукових конференціях, які проходять у вузі, відкритих лекціях, зустрічі зі студентами факультету мовознавства, журналістики й соціології, участь у фонетичних конкурсах та навіть на їхнє прохання – навчання основам української мови.