Далівський університет єдиний в Україні безкоштовно отримав дороге обладнання від провідних німецьких компаній

Вперше в Україні німецькі компанії «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен) і «Bayerische Motoren Werke Grup» («BMW», м.Мюнхен) безкоштовно передали виливок головки циліндрів автомобіля та програмне забезпечення Східноукраїнському національному університетові імені Володимира Даля. Передане обладнання призначене для роботи українсько-німецької науково-дослідницької лабораторії ливарних процесів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Загальна сума подарованого університетові німецькою стороною складає 85 тис. євро.

В урочистій передачі обладнання взяли участь начальник зміни ливарного цеху компанії «BMW» Макс Бабченко, інженер-хімік, член президії профспілкового комітету компанії-постачальника BMW Дмитро Міхєєв та робочий ливарного цеху компанії «BMW» Норберт-Вальтер Халлабрін. З української сторони – ректор СНУ ім. В.Даля Олександр Голубенко та завідувач кафедрою промислового та художнього литва Юрій Гутько.

«Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку співробітництва кафедри промислового та художнього литва університету із зарубіжними партнерами. Для нас ця подія має дуже велике значення, адже ми прагнемо до того, щоб наші лабораторії були оснащені найсучаснішим обладнанням, – зазначив ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко. – «BMW» поки не співпрацює з  жодним з українських вишів, а значить, ми будемо першою ластівкою входження цієї компанії на український освітній ринок».

Передача обладнання для лабораторії – це перший крок у співпраці Далівського університету з компаніями «BMW» і «RWP». Домовленість про співпрацю між СНУ ім. В.Даля та компаніями було досягнуто на «Німецьких Днях лиття-2013» (Deutscher Gießereitag 2013 mit 5. NEWCAST-Forum), які пройшли в кінці квітня в німецькому місті Штутгарті.

Українсько-німецька науково-дослідна лабораторія ливарних процесів, для якої передано обладнання, створена в 2012 році за підтримки іншої німецької компанії «ArcelorMittal». В її комплектації вже є сучасне високотехнологічне ливарне обладнання: відрізний верстат «Delta AbrasiMet», шліфувально-полірувальний верстат «Phoenix 4000», електронний мікроскоп «Olympus BX51M», а також спеціальне програмне забезпечення – система обробки зображень «OmniMet». Лабораторія не має аналогів в Луганській області.

На урочистій зустрічі компанія «BMW» передала в користування українсько-німецької науково-дослідницької лабораторії ливарних процесів виливок головки блоку циліндрів двигуна, вартість якого становить 10 тис. євро. Сам двигун 8-циліндровий для Х5 моделі BMW. Головка блоку виготовлена ​​методом лиття в кокіль та є важливою для вивчення практичних аспектів технології лиття в курсах дисциплін «Технологія лиття» і «Конструювання литих деталей».

«СНУ ім. В. Даля є єдиним університетом в Україні, який у рамках співпраці з «BMW» отримав цю унікальну деталь, виготовлену за новітніми технологіями, – зазначив робочий ливарного цеху компанії BMW Норберт-Вальтер Халлабрін. – Ми сподіваємося, що вона стане основою для подальшого практичного вивчення інноваційних ливарних процесів у вашому університеті».

Компанія «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен) передала СНУ ім. В. Даля ліцензію на програмне забезпечення WinCast. Ця програма призначена для моделювання процесів литва та є якісним програмним продуктом для фірм, які займаються розробкою ливарних технологій. Вартість програми становить 75 тис. євро.

Співпраця СНУ ім.В. Даля з провідними німецькими компаніями в галузі машинобудування і особливо, різних видів литва, активно розвивається вже багато років. Здійснюється обмін студентами та викладачами в рамках міжнародних грантів з дослідження ливарної технології; проходження практики студентів СНУ ім. В. Даля на промислових підприємствах Німеччини; спільна участь у міжнародних проектах з дослідження ливарних технологій; опонування дисертацій, що захищаються в Магдебурзькому університеті викладачами кафедри промислового та художнього литва СНУ ім. В. Даля. На початку 2012 року співробітництво розширилося: підписані договори про співпрацю між університетом та «AMS Gusstechnologie GmBH» (г.Рудерсберг), а також тристоронній договір між СНУ ім.В.Даля, Магдебурзьким університетом імені Отто-фон-Гюріке і компанією «Berger Gonsult eK ».

Підготувала: Галина Щербак