Далівський університет зайняв призове місце в дебатах проти корупції

В Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля 60 студентів вищих навчальних закладів Луганської області протягом двох днів обговорювали своє бачення щодо зниження рівня корупції в Україні. Публічні дебати пройшли в рамках проекту “Молодь проти корупції”, який реалізовується «Донецьким молодіжним дебатним центром». В заході брали участь представники 12 навчальних закладів з міст: Луганська, Стаханова, Алчевська, Сєверодонецька та Брянки. Учасники отримали можливість дослідити тему, сформувати власну позицію і ставлення щодо проявів корупції в українському суспільстві, запропонувати та обговорити шляхи зниження її рівня, сформувати активну позицію нетерпимості до корупції. Обговорення проходили за темами, які безпосередньо стосуються повсякденного життя молоді – прояви корупції в вищих навчальних закладах, органах державної влади та місцевого самоврядування, вплив корупції на якість життя та дотримання прав людини в Україні. В ході дебатів молоді люди запропонували цілу низку заходів, щодо зниження рівня корупції. Найбільш жваві дискусії розгорнулись навколо формування у громадян негативного ставлення до будь-яких проявів корупції через введення антикорупційного курсу в школах та вищих навчальних закладах. Серед інших пропозицій лунали: спрощення процедури надання послуг, посилення контролю з боку громадськості за діяльністю посадовців, проведення незалежного тестування під час вступу до вищих навчальних закладів, створення незалежних екзаменаційних комісій у ВНЗ, до яких би входили викладачі інших навчальних закладів, розробка екзаменаційних питань за тиждень до іспиту тощо. У результаті дебатів були виявлені переможці публічного обговорення. Члени журі приймали до уваги розуміння суті питання, ораторське мистецтво, вміння логічно мислити та грамотно подати думки. Студенти Східноукраїнського національного університету імені В.Даля посіли одне з призових місць. «Цей турнір допомагає усвідомити серйозність та важливість проблеми, – сказала проректор з науково-педагогічної, виховної та соціальної роботи професор Галина Щедрова. – На дебатах можна було почути багато ідей та шляхів вирішення цієї проблемі. Необхідно підвищувати рівень правової обізнаності та правосвідомості громадян, виховати активну суспільну позицію та залучати українців до участі у житті держави». Відсоток молоді, яка ставиться до корупції як до зручного та швидкого інструменту вирішення власних проблем, сягає в Україні дуже високого рівня. Згідно з опитуваннями, проведеними проектом «Гідна Україна» в студентському середовищі, більше 60% студентів стикались з випадками корупції у ВНЗ. І хоча переважна більшість молодих людей вважає, що корупція є негативним явищем, далеко не всі розуміють наслідки корупції і не роблять жодних спроб, щоб її зупинити.