Далівський університет закликає молодь до вивчення історії рідного краю

Кафедра архівознавства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля спільно з Управлінням освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та філією кафедри архівознавства СНУ ім. В. Даля при Державному архіві Луганської області оголосили конкурс письмових робіт з історії – «Зазирни в історію рідного краю».

Метою конкурсу є підвищення інтересу учнів до вивчення вітчизняної історії, дослідження історії рідного краю з метою виявлення нових історичних даних за допомогою усних свідчень мешканців краю, місцевих краєзнавчих музеїв, історико-етнографічних музеїв загальноосвітніх шкіл, гімназій і ліцеїв. До участі запрошуються школярі 9-11 класів шкіл, гімназій і ліцеїв міста Луганська та області.

Учасники повинні вивчити запропоновані (або знайдені ними самими) джерела інформації і перенести свої роздуми на цю тему на папір – виявити і запропонувати свої варіанти нових історичних відомостей про Луганський край у вигляді есе. Роботи повинні бути виконані українською мовою обсягом від 5 до 10 сторінок формату А4. На окремому аркуші необхідно вказати прізвище, ім’я, по-батькові автора, номер школи і клас, домашню адресу та контактний телефон, а також прикріпити рекомендацію вчителя історії. Роботи необхідно надсилати на електронну konkursarhiv@ukr.net або поштову адресу – 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а. Кінцевий термін подання робіт – 2 травня 2011 року. Кращі роботи будуть опубліковані в окремому збірнику і переможці отримають призи.

«Ми хочемо привернути увагу молоді до історії свого краю, – зазначив доктор історичних наук, професор Ігор Довжук. – Конкурс має сприяти розробці регіональних тем з історії, оскільки пошук нових даних повинен бути завданням не лише науковців, а й майбутніх істориків».

Підготувала: Альона Ізварина