Далівський університет зробив перший крок для того, щоб Україна увійшла до складу Міжнародної федерації ФІСІТА

Декан факультету автомобільних комунікацій Олександр Кравченко єдиний від України представив наукові інтереси на Міжнародному конгресі по вантажним автомобілям, автопоїздам і міському транспорту, що пройшов у столиці Білорусі на базі Білоруського державного технічного університету.

Понад 20 країн надіслали своїх представників на конгрес. Дев`яносто гостей були об`єднані спільною ідеєю – пристрастю до автомобілебудування. На конгресі учасники провели аналіз сучасного стану науки і техніки, обговорили шляхи розвитку сучасного автомобілебудування.

«Захід проходить раз на 2 роки і збирає в собі кращі уми. У Білорусії він отримав статус державного і проходив на вищому рівні за участю перших осіб держави», – розповів Олександр Кравченко.

Далівський університет став єдиним представником наукової школи України. Пояснюється цей факт тим, що конгрес проходив під патронатом Міжнародної федерації автомобільних інженерних товариств ФІСІТА, Україна поки не є членом цієї організації, і честь представляти свою країну для університету випала завдяки продуктивної наукової роботи Олександра Кравченка.

Відкриття конгресу проходило в Національній бібліотеці країни. Це єдиний на весь Мінськ будинок у 28 поверхів, серед переважаючих дев`ятиповерхових будинків. Також бібліотека визнана однією з найбільших в Європі.

У рамках конгресу працювали кілька науково-технічних секцій: «Високі технології у вантажному автомобілебудуванні»; «Виробництво та логістика», «Безпека», «Інноваційні джерела енергії».

Організатори конгресу побудували роботу таким чином, щоб усі присутні могли не лише поділитися своїми науковими досягненнями, а й побачити ті досягнення, яких досягли в Білорусії. З цією метою члени конгресу відвідали автомобілебудівний завод, де ознайомилися з виробленою продукцією і побачили етапи створення багатотонної і важкопідйьмної техніки.

У рамках проведення конгресу учасники не тільки обмінювалися досвідом своїх країн і експонованих організацій, а й розглядали шляхи подальшої співпраці. Як розповів Олександр Кравченко, в рамках зустрічі він обговорив питання вступу української сторони у федерацію ФІСІТА. Тепер кілька державних університетів готують спеціальні програми для того, щоб Україна була прийнята на міжнародному рівні і заявила себе як країна, у якої є автомобілебудування.

Підготувала: Тетяна Вауліна