Далівським університетом зацікавилися на «Ливарних днях Європи»

Єдиним представником України на конференції «Ливарні дні Європи» в австрійському місті Зальцбург став завідувач кафедрою промислового та художнього литва Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Юрій Гутько.

У конференції взяли участь відомі європейські ливарні підприємства та фірми. Учасники розглядали переваги і недоліки нових ливарних установок та пічного обладнання, обговорювали проблеми технологічного процесу литва, а головною темою наукової дискусії стало ливарне виробництво в автомобільній промисловості.

Юрій Гутько представив учасникам конференції розробки, а також наукові статті та публікації у сфері литва. Роботи СНУ ім. В. Даля зацікавили представників Австрійського інституту литва та швейцарських ливарних підприємств. Також дослідник зустрівся з двома співробітниками компанії «BMW», які висловили бажання навчатися за напрямом «Ливарне виробництво» в Далівському університеті.

«Ми вже кілька років активно та плідно співпрацюємо з німецьким Магдебурзьким університетом імені Отто фон Геріке, – розповів Юрій Гутько. – А тепер, завдяки цій конференції, зможемо працювати також з австрійськими та швейцарськими підприємствами. Деякі з можливих тем подальших спільних досліджень ми вже обговорили».

Нагадаємо, що СНУ ім. В. Даля та Магдебурзький університет імені Отто фон Геріке співпрацюють з 2005 року. У рамках співпраці – обмін студентами та викладачами, дослідження ливарних технологій, спільне керівництво докторськими дисертаціями. Студенти кафедри промислового та художнього литва Далівського університету проходять виробничу практику на промислових підприємствах у німецьких містах Дессау, Вернігороде, Бремен. Три випускника СНУ ім. В. Даля захистили кандидатські дисертації в Магдебурзькому університеті, двоє навчаються в докторантурі, а 10 далівців працюють на різних підприємствах у Голландії, Бельгії та Бразилії.

На початку 2010 року було випущено спільний підручник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Магдебурзького університету імені Отто фон Геріке – «Виробництво виливків», який став лауреатом національного конкурсу серед підручників, навчальних посібників, художніх виробів та наукових доповідей молодих фахівців «Литво-прогрес». У 2012 році між університетами було укладено угоду, згідно з якою кафедра промислового та художнього литва Далівського університету отримала on-line доступ до 3D сканера та двох 3D принтерів німецького вишу.

Зараз науковці університетів активно працюють над міжнародним підручником з комп’ютерного моделювання ливарних процесів, видання якого заплановано на наступний рік.

Підготувала: Наталія Осичнюк