Далівці ділились досвідом з французькими фотографами

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідала делегація студентів-фотографів з міста Сент-Етьєн (Франція). Гості навчаються на різних курсах Приватного професійного ліцею Святої Марії. Вони опановують спеціальності фото, графічні та відео комунікації. Більшість з них бачать себе фотографами-рекламістами, хтось мріє про кінематограф. «Фотограф для мене – це передусім митець, – розповів студент 2 курсу Ніколя Перрін. – Він повинен бути допитливим, уважним та інколи проявляти сміливість». Гості відвідали навчальні корпуси та лабораторії Далівського університету, здійснили екскурсії містом, зокрема, відвідали фестиваль козацького мистецтва, познайомилися з творчістю луганських фотографів. У СНУ ім. В.Даля студенти з Франції завітали до Інституту духовного розвитку, кафедри педагогіки, поспілкувалися зі студентами та викладачами. Як справжніх митців, фотографів особливо вразили колективи художньої самодіяльності Далівського університету. «Ми отримали велику кількість інформації, пов’язану з мистецтвом, – відзначила директор Приватного рофесійного ліцею Святої Марії Мішель Брюсі. – Студенти-далівці дуже активні у художній самодіяльності та суспільному житті, одночасно з тим встигають добре навчатися. Нас це вражає, оскільки наші студенти не мають таких колективів для формування творчих здібностей». Надзвичайне враження справила на гостей навчальна телевізійна студія, у якій майбутні журналісти опановують майстерність тележурналістики. «Нам дуже сподобалася телевізійна студія, у якій проходили зйомки, – розповів випускник, а зараз викладач Приватного професійного ліцею Святої Марії Ромен Морен. – Студенти-журналісти провели цікаву та насичену зустріч. Зйомочний процес було організовано на вищому рівні високопрофесійними фахівцями телестудії». Обмін студентами СНУ ім. В.Даля з університетами міста-побратима продовжиться і надалі. В жовтні до Луганська приїдуть представники Торгово-промислової палати міста Сент-Єтьен та ще одна група Далівців відправиться на навчання та стажування до Франції. Нагадаємо, що дружба між містами розпочалася у вересні 1957 року, коли мерії Сент-Етьєна і Луганська підписали договір про співдружність. Багаторічна співпраця на деяких етапах була не дуже активною. У 2006 році Олександр Голубенко ініціював відновлення дружніх зв`язків між містами і підписав договір про співпрацю з Асоціацією «Луара-Україна» в місті Сент-Етьєн. Зараз у СНУ ім. В.Даля діє Товариство українсько-французької дружби «Луара».