Print

Далівці долучилися до міжнародної акції «16 днів проти насильства»

 

Кафедрою психології та соціології (завідувач кафедри – проф. Юлія Бохонкова) СНУ ім. В. Даля за підтримки та безпосередньої участі друзів та партнерів: ОБСЄ, Фонду ООН в галузі народонаселення України в Луганській області, Української фундації громадського здоров’я, – для студентів факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки проведено цікавий семінар з протидії насильству.

Цей захід відбувся у межах акції «16 днів проти насильства», що проходить в усіх регіонах України з 25 листопада до 10 грудня 2018 року, і спрямована на попередження і подолання насильства в сім’ї.

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. Україна приєдналася до цієї акції у 2001 році. 

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основною метою семінару було максимально підвищити рівень обізнаності студентської молоді, створити простір, вільний від насильства; сформувати толерантні стосунки у учасників навчально-виховного процесу.

Основний меседж, який звучав протягом акції: «Зрощувати цілісну, самодостатню, творчу, цілеспрямовану особистість можна лише в умовах миру, добра, довіри, співпраці та ненасильницькими методами».

На цьому наголошували усі виступаючи гості, зокрема, Вірджиніє Тіоле – представник спеціальної моніторингової місії в Україні ОБСЕ, Ганна Висоцька – координатор Фонду ООН в галузі народонаселення України в Луганській області, члени мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які працюють у Східному регіоні (зокрема, смт. Станиця Луганська та м. Сєвєродонецьк).

Мобільні бригади працюють в рамках проекту «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України» та «Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішення довготривалих наслідків кризи» за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні.

На жаль, в Україні, згідно з результатами опитування, 22% жінок у віці 15-49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства хоча б раз у своєму житті. 90% випадків гендерного насильства вчиняється по відношенню до жінок, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.

Насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якої переважно страждають найбільш уразливі групи населення (жінки, діти, особи з інвалідністю).

Студентам було запропоновано навички протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі тощо. Обговорено питання виховання дітей в сім’ї без насильства, протидії дитячому жебракуванню та булінгу.

Дуже цікавим виявився матеріал щодо соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, торгівлі людьми, особам, які опинилися в складних життєвих обставинах або знаходяться в групі ризику тощо.

Кожен зі студентів отримав від наших гостей та партнерів подарунки у вигляді дуже цікавих поліграфічних матеріалів.