Print

Далівці дружать без кордонів

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в рамках дисциплін «Історія світових цивілізацій» (викладач – доцент кафедри архівознавства Юлія Барабаш) та «Політологія» (викладач – доцент кафедри політології – Наталя Пробийголова) пройшло відкрите заняття за участю іноземних студентів «Дружба без кордонів».

Метою проведення було закріплення знань, отриманих студентами під час занять. Захід «Дружба без кордонів» мав двосторонній пласт: для іноземних студентів були представлені відео-матеріали про Україну, а студенти-політологи англійською мовою розповіли про нашу країну. Лунала й українська пісня, від якої студенти-іноземці були у захваті.

Студенти з Африки та Іраку блискуче продемонстрували свої знання з дисциплін та творчі здібності. Серед презентованих номерів з історії світових цивілізацій цікавим стало виконання студентами гімну Нігерії. Також присутні разом з доповідачами зазирнули в історію цивілізації та культури Нок, яка виникла на території сучасної Нігерії у неолітичний період (новий кам’яний вік). Не обійшли стороною і цікаві факти з розвитку сучасної Нігерії. Студенти з Кенії розповіли про свою цивілізацію, присвятивши своїй країні вірш «Мир моїй країні» та заспівали відому пісню «Hakuna Matata», що в перекладі означає «Усе гаразд» (Don’t worry, take it easy). Студент з Іраку Руссул розповів про появу перших локальних цивілізацій на території його країни. Прочитав вірш арабською мовою, в якому він звернувся до свого Іраку.

«Мета нашого заходу – створення культурного та освітнього діалогу між представниками різних цивілізацій, – зазначила доцент кафедри архівознавства Юлія Барабаш. – Гадаю, ми візьмемо за традицію влаштовувати подібні виступи студентів-іноземців».

Присутні завдяки студентам поринули у світ африканського танцювального ритму. Не обійшлося без таких пісень, як «7 життів», «Яке почуття», та про важливість освіти «Iwe Kiko». Студенти з Африки підготували показ мод, на якому демонстрували свій національний одяг.

Студенти, які опановують знання з предмету «Політологія»  підготували презентацію про політичну систему Нігерії. Здивували віршем «Садок вишневий коло хати», який продекламували українською мовою.

Як зазначила викладач дисципліни «Політологія», доцент кафедри політології Наталя Пробийголова, захід був проведений на базі центру «Україна і світ», в якому для студентів неодноразово проводилися подібні заняття, під час яких студенти знайомилися не лише з політичним розвитком нашої держави, я й з її духовною спадщиною.