Далівці-фізики в ігровій формі вирішували складні фізичні задачі

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля між студентами першого та другого курсів кафедри прикладної фізики відбулася інтелектуально-розважальна гра «Фізичний КВК».

У грі злилися воєдино КВК, «Брейн-ринг» і «Що? Де? Коли?». Більшість питань були про фізичну природу речей, виявляли знання студентів законів фізики, розуміння фізичних процесів, але були і жартівливі завдання.

«Цією грою ми намагалися переломити ситуацію у відношенні до фізики. Показати, що знати природу речей – досить-таки цікава і корисна наука, – розповів декан факультету природничих наук, кандидат технічних наук доцент Сергій Кривоносов. – Фізики повинні володіти реактивним мисленням, адже хто перший придумав, той і отримав Нобелівську премію».

Кожна команда складалася з семи осіб. Команда першого курсу взяла собі назву «Спектр», припускаючи багатогранність і прояв науки в усіх сферах життя. А другий курс назвав свою команду «Ньютончікі». Журі складалося як з викладачів – декана факультету природничих наук Сергія Кривоносова, заступника декана Віталія Гречки, доцента кафедри прикладної фізики Василя Кудленко, так і студентів – Асі Артемової та Олега Полякова.

Гра складалася з семи конкурсів. У конкурсі «Розминка» командам задавалося по 12 питань, кожен оцінювався в півбала. Решта конкурсів оцінювалися від 1 до 5 балів. Потім йшли «Питання від викладачів», запечатані в конверти. Кожна команда повинна була відповісти на три запитання. Якщо команда не знала відповідь на своє питання, вона мала право один раз скористатися підказкою мудреця. Питання від викладачів стосувалися фізичних проявів природи, наприклад, про тишу після снігопаду, морський прибой та пориви вітру біля будівель. Однак професорсько-викладацький склад кафедри виявив бажання задати студентам ще питання – незаплановані і більш жартівливі. Наприклад, яка провідність у твердого сиру, в якому морі спливе підводний човен і пояснити принцип дії свистульки зі стручка акації.

Розважально-показовий конкурс «Крокодил» повеселив як глядачів, так і учасників. Один член із кожної команди повинен був без слів, лише жестами пояснити своїм партнерам сказане ведучим слово. Наступний конкурс «Вірш» передбачав створити чотиривірші за запропонованими словами-римами. У конкурсі капітанів потрібно було з наданих пазлів зібрати фотографію знаменитого вченого, а також відповісти, хто зображений на цьому фото.

Конкурс на кмітливість під назвою «Швидкий олень» передбачав виявлення швидкості мислення кожної з команд. Для уболівальників також передбачалися завдання. Глядачам задавалися питання, а за правильну відповідь відповідаючий отримував жетончик. У результаті студент, що мав найбільшу кількість жетонів, в кінці гри був заохочений грамотою.

За підсумками змагань перемогла команда другого курсу «Ньютончікі», а найактивніші учасники були нагороджені.

«За допомогою цієї гри ми змогли зрозуміти наскільки сильно підготовлені наші суперники – команда другого курсу, – висловив свою думку капітан«Спектру»Валентин Соловей. – Також ми більше дізналися один про одного, адже такі конкурси допомагають об’єднуватися, згуртовують колектив».

Слід зазначити, що студенти кафедри прикладної фізики в рамках педагогічної практики підготували подібний захід і для школярів. Для четвертокласників 24-ї школи далівці провели в ігровій формі логіко-математичну вікторину.

Підготувала: Наталія Вергуненко