Далівці Г. Хорошун і А. Рязанцев побували з робочим візитом у Вроцлавському політехнічному інституті

Доцент кафедри будівництва, урбаністики і просторового планування Навчально-наукового інституту транспорту і логістики СНУ ім. В. Даля Ганна Хорошун та студент спеціальності «Прикладна фізика і наноматеріали» Андрій Рязанцев побували з відрядженням у Вроцлавському політехнічному інституті (Польща).

Поїздку фінансувало Міністерство освіти й науки України за спільним українсько-польським проектом «Дослідження властивостей сингулярного скелетону у діфрагованому світловому полі».

Колектив оптичної лабораторії проф. Яна Масаяди тепло й радо прийняв гостей з України. Метою поїздки було провести дискусії із спільних робіт, обговорити методи розрахунку дифракційних полів та визначення у них скелетонів фазових сингулярностей, провести експериментальну роботу на сучасному обладнанні.

Зліва направо: студент Андрій Рязанцев, доцент Агнешка Масаяда, професор Ян Масаяда, доцент Ганна Хорошун у лабораторії лазерної фізики факультету фундаментальних проблем технологій

Студент А. Рязанцев отримав сертифікат про проходження стажування у Вроцлавському політехнічному інституті, години за якою будуть зараховані йому до переддипломної практики.

Експеримент з визначення скелетона фазових сингулярностей у дифрагованому полі. Зліва направо: аспірант Матеуш Шватковський, студент Андрій Рязанцев, доцент Ганна Хорошун

За час перебування у Вроцлаві далівцям вдалося:

• обговорити теоретичні й експериментальні методи досліджень;
  • зібрати лабораторні дифракційні й інтерференційні схеми з використанням двох лазерів та просторового модулятора світл;
  • провести експериментальні серії з реєстрації фазових сингулярносте;
  • обробити отримані експериментальні дані за допомогою Mathlab та порівняти їх з теоретичними;
  • визначити план та перспективи подальшого співробітництва.

Вид на Тумський острів з набережної річки Одри

Також вони використали нагоду помилуватися краєвидами старовинного міста Вроцлава та відвідати Національний музей.

Дорога до собору Іоанна Хрестителя

Ян Машковський. «Картковий будиночок.  Діти художника Фрідеріка і Рафал», 1844 р. Картина з Національного музею у Вроцлаві