Далівці гідно представили Луганщину у Франції

Студенти філологічного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у рамках співпраці з Приватним Ліцеєм Святої Марії міста Сент-Етьєн пройшли лінгво-країнознавче стажування у Франції.

Окрім безпосередньо мовної практики, у програму стажування було включено знайомство з системою освіти Франції. Передбачалася робота студентів у навчальних закладах різного рівня: від дитячого садка та початкової школи до університету та вищої школи.

Керівник делегації, старший викладач кафедри практики іноземних мов СНУ ім. В.Даля Микола Шабінський відмітив високий рівень прийому луганських гостей французами. Далівці же продемонстрували свою спроможність вільно спілкуватися з іноземцями, що потребує не тільки цілковитого володіння мовою, але й глибокого розуміння французької історико-культурної традиції.

Органи державної влади Франції від невеликих селищ до Генеральної ради департаменту Луара організували прийоми й круглі столи, які надали можливість луганській молоді краще розуміти особливості функціонування органів місцевого самоврядування та принципи дії владної вертикалі країни. «У студентах СНУ ім. В.Даля ми зустріли гідних представників української нації й достойних послів своєї держави, – відмітив під час офіційного прийому в мерії Сент-Етьєна заступник мера міста Андре Фріденберг. – Вони – майбутнє відносин між нашими країнами та містами, й зараз ми впевнені в тому, що це майбутнє буде плідним і радісним».

Протягом перебування у Франції студенти відвідали пам’ятні місця Парижа, Орлеана, Буржі, Сент-Етьєна, побували в дивовижних замках Луари.

Нагадаємо, що делегація французьких студентів-фотографів сумісно з викладачем Роменом Мореном та директором Приватного професійного ліцею Святої Марії Мішель Брюсі міста Сент-Етьєн відвідали Далівський університет у вересні минулого року.