Далівці-іноземці відзначили завершення навчання в університеті концертом

На міжнародному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося випускне урочисте свято за участю українських та іноземних студентів.

«Дозвольте від імені усього ректорату привітати вас із закінченням навчання  у нашому університеті, – звернувся до випускників проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук, професор Валерій Дядичев. – Ви маєте з гордістю принести почесне ім’я далівця до тієї країни, де ви будете працювати та жити. Не забувайте своїх викладачів, які дали вам знання, з ким ви спілкувалися усі ці роки, та студентів. Бажаємо вам успіхів, здоров’я, щастя!»

Солістка народного ансамблю сучасної естрадної пісні «Світанок України» Ізабель Маланга подарувала глядачам концерту кілька пісень українською мовою, а випускник Джеймс Лі заспівав англійською. Справжньою «родзинкою» вечору стали пісні рідними мовами у виконанні студентів та випускників. Своїм талантом поділилися Рустем Раджепов, Майя Амаркупова та  солістка вокального ансамблю «Эхо» Інга Чогадзе. Також з піснею виступила далівчанка Дар’я Гвоздецька, а Пітер Оджио зачарував присутніх грою на саксофоні.

Нагадаємо, що підготовка іноземних студентів у  Далівському університеті (на той час – Ворошиловградському машинобудівному інституті) розпочалася у 1973 році. Першими були громадяни 18 осіб з Польщі. Протягом невеликого проміжку часу географія країн значно розширилася, і вже у 1985 році в інституті навчалося 380 студентів з 39 країн світу. У 1991 році в інституті було відкрито підготовче відділення іноземних громадян, спеціалісти якого готували майбутніх студентів до вступу у виші за інженерно-технічними, медичними та гуманітарними напрямами. У 1998 році на базі факультету міжнародних відносин та Центру довузівської підготовки було відкрито Центр довузівської підготовки українських та іноземних громадян, який пізніше було перейменовано в Міжнародний центр додипломної освіти.

Сучасний міжнародний факультет СНУ ім. В. Даля було створено у 2010 році. Наразі до його складу входять п’ять кафедр, дві з яких – кафедра комп’ютерних наук та кафедра міського будівництва та господарства –  є випусковими. Студенти навчаються російською, українською та англійською мовами.

Підготувала: Наталія Осичнюк