Далівці інвентаризують археологічні пам’ятки Луганської області

Співробітниками археологічного науково-дослідницького центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля було продовжене в Новопськовському районі проведення інвентаризації історичних пам`ятників культури Луганської області. В експедиції на громадських засадах брали участь директор археологічного музею Далівського університету Євген Черних, науковий співробітник «Спадщини» Андрій Стадник, голова ради «Луганського археологічного союзу» Олексій Брітюк. В ході початої інвентаризації Новопськовського району було обстежено за день 15 курганів з 371 зафіксованого. Були виявлені сліди руйнувань поховань на поверхні курганів, але в меншої кількості, ніж в Кремінському районі. Складені акти обстеження передані комісією в управління культури і туризму облдержадміністрації. Далівці продовжуватимуть роботи з інвентаризації пам`ятників в Новопськовському районі.Нагадаємо, що створення комісії з інвентаризації археологічних пам`ятків культури було ініційовано управлінням культури і туризму облдержадміністрації. Далівській археологічний науково-дослідний центр «Спадщина» попросили провести інвентаризацію в Кремінському та Новопськовському районах тих архітектурних об`єктів, які вже були виявлені і фігурують в списках впродовж 20 років,. Ця робота припускає об`їзд всієї території району, знаходження стародавніх пам`ятників за їх наявним описом в списках 1988 року, обміри стародавніх курганів і селищ, опис їх технічного стану, фотографування, визначення точних географічних координат за допомогою приладу GPS, нанесення пам`ятних знаків на план землекористування і складання схем. Роботу провели в співпраці з громадською організацією «Луганський археологічний союз», яка надала прилад супутникового визначення точного місцезнаходження об’єктів.