Далівці на молодіжному обміні в Латвії

Cтудентка 3 курсу навчально-наукового інституту економіки і управління Валентина Лісаконова, студентка 3 курсу юридичного факультету Ольга Нікітіна та ще 4 молодіжних активіста з Луганської області взяли участь у молодіжному обміні «Використовуйте свої права, щоб поважати інших», який проходив у Мурьяні (Латвія).

Проект покликаний заохотити молодь до толерантності та поваги до прав людини, спрямований на зменшення використання мови ненависті у повсякденному житті. Партнером і організатором з України стала Луганська обласна молодіжна організація «Старт».

Проект об’єднав учасників із 5 країн: Литви, Латвії, Білорусі, Грузії та України. Протягом семи насичених днів учасники спілкувалися на різні теми, починаючи від культурних особливостей, закінчуючи свободою висловлення думки, дискутували, жартували, грали у рухливі та настільні ігри, проводили урок для дітей сільської школи, відкривали для себе столицю Латвії – Ригу, та, звичайно ж, вчилися.

Цілих два дні були присвячені правам людини та протидії мови ненависті. Молодь дізналася про походження та види мови ненависті, а також про принципи її викорінення в медійному та буденному житті.

Обмін відбувся в рамках програми ERASMUS + Навчальна мобільність окремих осіб, проект мобільності молоді з сусідніми країнами-партнерами завдяки організації «Креативні думки для культури» (Латвія) та партнерам: «Грузинська молодь для Європи» (Грузія), Луганська обласна молодіжна організація «Старт» (Україна), районна бібліотека м. Планге (Литва), «Ліга добровільної праці молоді» (Білорусь).