Далівці на святкуванні ювілею програми English Access Microscholarship в Україні

Доценти кафедри германо-романської філології та перекладу навчально-наукового інституту міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля Ірина Афоніна і Альона Бовт, а також начальник відділу міжнародних проектів і програм Олена Середіна взяли участь у дводенному Саміті, присвяченому 10-річчю програми English Access Microscholarship Program в Україні, який відбувся у Києві. Програма реалізується на базі СНУ ім. В. Даля з 2017 року неурядовою організацією Project Harmony, Inc. за підтримки Посольства США в Україні та Державного департаменту США.

Саміт зібрав 100 учасників (викладачів, координаторів і випускників програми) з різних міст України, яких було відібрано за конкурсним принципом. Сєвєродонецьк представили чотири випускники групи 2017-2019 року. Серед поважних гостей Саміту були присутні виконувач обов’язків заступника голови місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон, Радник з питань преси, освіти та культури Девід “Майк” Рейнерт, аташе з питань викладання англійської мови Регіонального офісу Посольства США в Україні Тімоті Коллінз та інші представники Посольства США, з якими учасники мали нагоду поспілкуватися та поділитися своїми враженнями від програми.

Головною темою Саміту стала протидія булінгу (цькуванню) у школі. Випускники програми разом працювали над з’ясуванням причин булінгу і над можливими шляхами його подолання.

Також гості відвідали середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №168, де ознайомилися с передовим досвідом впровадження інклюзивної освіти. У школі навчаються 659 учнів, 109 з яких – з особливими освітніми потребами. Приміщення та територія школи обладнані всім необхідними для того, щоб діти могли вільно пересуватися. Також у школі створено сприятливі умови для розвитку інтелектуального і творчого потенціалу дітей не лише протягом занять, але й в позанавчальний час.

Саміт завершився врученням сертифікатів та пам’ятних подарунків.