Print

Далівці – найкращі знавці української мови

 

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля визнані переможцями в обласному етапі Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Конкурс знавців рідної мови проводиться щорічно серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації. У другому етапі визначалися переможці за п’ятьма рівнями: за першим рівнем – серед студентів І курсу ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації на базі 9 класів; за другим рівнем – серед студентів ІІ –ІІІ курсів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації; за ІІІ рівнем – серед студентів педагогічних училищ та коледжів; за ІV рівнем – серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації; за V рівнем – серед студентів філологічних факультетів вишів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Студентка ІV курсу Катерина Чаус здобула у конкурсі перше місце за п’ятим рівнем. Катерина вже вдруге стає учасницею змагань. У Всеукраїнському конкурсі студентських робіт вона зайняла ІІ місце. Та це і не дивно, бо викладачі кафедри української мови та літератури доценти Галина Бондаренко, Ірина Магрицька, Валентина Шевцова та інші докладають багато зусиль до підготовки майбутніх високопрофесійних спеціалістів. Про це свідчить те, що майже всі десять років існування конкурсу знавців української мови студенти кафедри отримують призові місця. Минулого року Наталія Шебіченко та Олена Архіпова зайняли відповідно ІІ та ІІІ місця.

Друга переможниця конкурсу Петра Яцика – студентка коледжу СНУ ім. В.Даля Анастасія Думініка, яка здобула в ньому перше місце за другим рівнем. Настя навчається на другому курсі спеціальності «Видавнича справа та редагування». Вона з сьомого класу бере участь у цьому конкурсі, але така перемога в неї перша. Цим здобутком Анастасія завдячує викладачеві І категорії Ірині Клеймьоновій, яка готувала Анастасію до змагань.

Як переможниці обласного етапу, зараз дівчата готуються до загальнонаціонального етапу конкурсу, який відбудеться наприкінці лютого.