Далівці названі серед найкращих спортсменів минулого 2010

За підсумками роботи в 2010 році були визначені кращі представники сфери фізичної культури і спорту обласного центру. Серед десятки найкращих спортсменів року Луганська названий студент юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим Скляр. А кращою командою майстрів була названа університетська жіноча софтбольна команда «Ніка – Далівський університет».

Максим Скляр – перший на Луганщині молодий спортсмен з карате, удостоєний Майстра спорту України міжнародного класу. Далівець до цього звання йшов довго. Необхідні нормативи він виконав ще в 2007 році, але з різних причин «майстра-міжнародника» йому все не привласнювали. І тільки в 2010 році, після численних перемог на міжнародних Кубках і Чемпіонатах з карате, Максиму повідомили, що наказ № 2626 від 5 серпня 2010 року підписаний – спортсмен досяг своєї мети.

«У Луганській області я другий спортсмен, який удостоєний цього звання. Ще в 1995 році був один спортсмен, який також отримав майстра спорту міжнародного класу. Але тільки в дорослому розряді. Я радий, що першим удостоївся такого звання серед молоді», – розповів Максим Скляр.

Крім отримання майстра спорту міжнародного класу, 2010 рік ознаменувався для Максима й іншими знаменними подіями: він став переможцем чемпіонату України, володарем Кубків України та світу з карате.

Сам Максим до своїх досягнень відноситься філософськи: поки молодий і є сили, треба пробувати себе скрізь, де є можливість чогось досягти. А досягнення у нього великі – вже зараз спортсмен отримує кілька вищих освіт (юридичну, економічну і фізичну підготовку). При всій зайнятості навчається далівець на «відмінно».

«Попереду ще Заслужений майстер спорту України. Для того щоб ним стати, потрібно велике бажання і дуже багато сил. У всій країні «заслужених майстрів» небагато», – поділився планами на майбутнє майстер спорту з карате.

Максим Скляр на змаганнях виступає не тільки як спортсмен. Максим займається тренерською роботою з 14 років, зараз він є наставником близько 30 осіб клубу «Олімпієць». Під його тренерським керівництвом у змаганнях за 2010 рік «олімпійцями» було зайнято 108 золотих, 76 срібних і 70 бронзових медалей.

Яскравою зіркою не тільки Далівського університету та Луганщини, а й України є жіноча команда з софтболу «НІКА – Далівський університет» (старший тренер – Василь Кісіль; капітан команди – Галина Носкова). «НІКА» по праву була названа кращою командою майстрів – вона 17-кратний чемпіон України з софтболу, 13-разовий володар Кубка України, чотириразовий призер Кубка Європейських Чемпіонів.

Нагадаємо, що команда “Ніка-Далівський університет” заснована в 1989 році на базі тоді ще Машинобудівного інституту (зараз – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля). Основний склад – студентки університету. Команда фактично стала першою ластівкою зародження софтболу на Україні.

На нагородженні не було забуто, що перераховані вище спортсмени, які з гідністю захищають честь Луганщини на національному та світовому рівні, були «вирощені» у Далівському університеті. Грамотою від мера був відзначений самовідданий внесок завідувача кафедрою фізичного виховання СНУ ім. В. Даля професора Валентина Ляпіна в розвиток фізичного виховання і спорту в регіоні.

«Цього року 8 студентів університету виконали нормативи на майстра спорту України зі спортивної аеробіки та пауерліфтингу. Студент факультету рейкових комунікацій Дмитро Семененко, який двічі ставав чемпіоном Європи, а один раз чемпіоном світу з пауерліфтингу – знову підтвердив свою спортивну форму. Перейшовши у нову вагову категорію, у вересні в Чехії завоював срібну медаль на Чемпіонаті світу. І це ще далеко не всі наші спортивні досягнення», – з гордістю розповів Валентин Ляпін.

Підготувала: Наталія Вергуненко