Далівці обговорили проблеми насильства в сучасному суспільстві

На кафедрі психології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся III Науково-практичний семінар «Соціально-психологічні проблеми насилля в сучасному суспільстві», присвячений Всеукраїнській акції «16 днів боротьби з гендерним насильством» та Міжнародному Дню захисту прав людини.

Даний захід, за задумом його організаторів, має теоретико-практичний характер, оскільки дає можливість осмислити теоретичні підходи до проблеми «насильства», «агресії» і одночасно з цим обговорити питання діагностики схильності людини до насильницьких дій, ефективність застосування різних психотерапевтичних технік з подолання негативних наслідків пережитого насильства. Тема, висунута для обговорення, з одного боку має вузьку спрямованість, але з іншого боку, зачіпає дуже важливі питання існування людини, його агресивної природи, боротьби за існування.

У семінарі взяли участь більше 40 осіб, серед яких викладачі кафедр психології, соціальної та практичної психології, проблем людини і філософії здоров’я, представники Луганського обласного Центру з роботи з жінками, Луганського обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», Луганського міського комітету батьків дітей з інвалідністю, Обласного будинку дитини № 2, а також психологи-практики середніх шкіл № 57 і 25.

Активну участь у конференції взяли студенти-психологи. Теми, які вони обрали, були найрізноманітніші: психологічні особливості прояву насильства в дитячих мультфільмах і їх наслідки, торгівля людьми як соціально-психологічна проблема суспільства, біологічні детермінанти агресивної поведінки людини, нервова анорексія і нервова булімія як форми прояву насильства над власним тілом тощо.

Організатори науково-практичного семінару – доценти кафедри психології Ольга Литвинова, Ольга Лосієвський та асистент кафедри Олена Козаченко – внесли пропозицію проводити майстер-класи провідних фахівців з освоєння методик діагностики агресивних проявів особистості і корекції його наслідків, а також організувати проведення експериментально-психологічних досліджень з даної тематики з залученням студентів-психологів. Оскільки проблема насильства носить комплексний, міждисциплінарний характер, було запропоновано на наступний рік запросити як експертів з даного питання представників правоохоронних органів, політологів, соціологів. А враховуючи особливий інтерес студентів до вивчення проблеми насильства та боротьби з ним, було запропоновано проводити конкурси наукових робіт у рамках роботи семінару та нагороджувати автора кращої роботи, причому можливість вибрати ліпшого надати самим студентам.