Далівці обговорили життя та творчість О.С.Пушкіна

На кафедрі економічної кібернетики Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася зустріч студентів і викладачів, присвячена 175-річчю з дня загибелі Олександра Пушкіна.

Далівці згадали основні події життя Олександра Сергійовича, поговорили про особливості та значення його творчої спадщини. Учасники зустрічі прослухали відеорозповідь провідного бібліотекаря Наукової бібліотеки СНУ ім. В. Даля Римми Бакалин, присвячену коханій дружині поета Наталії Гончаровій.

Кандидат економічних наук, доцент Наталія Рязанцева розповіла присутнім про трагічний поєдинок Пушкіна з Дантесом, на якому Олександр Сергійович отримав смертельне поранення, визначила основні версії пушкінознавців про те, що трапилося. «Після смерті Пушкіна все суспільство завмерло, і тільки один, наймолодший поет Михайло Юрійович Лермонтов, не побоявся вказати на тих, хто вбив поета», – підкреслила викладач.

В кінці зустрічі завідувач Євпаторійським відділенням Кримського факультету Вікторія Струніна розповіла про візит далівців до  Музею-квартири О.С.Пушкіна в Санкт-Петербурзі. За її словами, Олександра Пушкіна та Володимира Даля пов’язувала міцна дружба, та саме талановитий поет порадив Володимиру Івановичу збирати слова для «Толкового словаря живого великорусского языка».

У кабінеті О.С.Пушкіна«Наш університет з гордістю носить ім’я Володимира Івановича Даля. Відомо, що Пушкін помер на руках Даля, і той, як лікар, всіма силами намагався полегшити муки свого великого друга. Саме до Даля були звернені останні слова поета: «Жизнь кончена». Це сталося 29 січня (10 лютого за новим стилем) 1837 року. Пізніше Даль із захопленням розповідав про мужність, з якою Пушкін переносив свої страждання», – підбила підсумки Вікторія Струніна.