Print

Далівці перемогли у конкурсі, присвяченому подіям Великої Вітчизняної війни

 

 Колектив студентської ради факультету менеджменту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля став переможцем міської проект-акції «Наша перемога. Пам’ятаємо та пишаємось. Рік за роком».

Зусиллями студентської ради факультету менеджменту Далівського університету було зібрано матеріали, присвячені темі перебігу ВВВ у Луганській області, а також життю луганських ветеранів. Найбільш активну участь у цій творчій роботі взяли голова студентської ради Олександр Атанов, журналіст Надія Рубанова та заступник декана факультету менеджменту з виховної роботи Олена Федорова.

У роботі далівців висвітлено життєву історію колишнього викладача СНУ ім. В. Даля, ветерана Великої Вітчизняної війни Степана Макаренка. Після демобілізації у 1952 році він закінчив Луганський вечірній машинобудівний інститут (нині – СНУ ім. В. Даля), а в 1957 році став завідувачем кафедри «Машини та технологія ливарного виробництва» інституту. У 1964 році Степан Пилипович захистив дисертацію та отримав звання кандидата технічних наук, а трохи пізніше – доцента. Викладацькою діяльністю він займався в інституті до 1987 року.

Степан Макаренко є прототипом пам’ятника студенту-першокурснику, що відправляється на фронт, встановленого біля другого корпусу Далівського університету. Пам’ятник створювався за студентською фотокарткою Степана Пилиповича, а його залікова книжка зберігається у Музеї історії та досягнень СНУ ім. В. Даля.

Нагадаємо, що проект-акція «Наша Перемога. Пам’ятаємо та пишаємося. Рік за роком» проводилася відділом Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді з метою висвітлення історії Луганська, героїчних подвигів його мешканців у роки ВВВ, підвищення рівня громадської активності серед молоді та виховання патріотизму, любові до України, поваги до національних цінностей українського народу.