Далівці підкреслили значущість української мови для сучасного суспільства

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся відкритий урок «Рідна моя мова». Захід був організований та проведений за ініціативою студентів кафедри української мови та літератури, кафедри політології та міжнародних відносин, а також кафедри інформатики СНУ ім. В. Даля.

Перша частина свята відбулася у приміщенні студентського науково-дослідницького центру «Україна та Світ». Далівці підготували повідомлення, які відповідали темі відкритого уроку, у своїх доповідях зробивши не тільки екскурс в історію становлення та розвитку української мови, а й змалювали багаторічну боротьбу українського народу за рідну мову. Такий виклад був органічно доповнений віршами українських класиків, які декламували студенти кафедри української мови та літератури.

Друга частина пройшла у музеї Історії та досягнень університету, де відбулася інтерактивна вікторина зі студентами третього курсу кафедри української мови та літератури, кафедри інформатики та кафедри політології та міжнародних відносин. Учасники вікторини були поділені на дві команди та змагалися в ерудованості, обізнаності з питань історії мови та літератури, знаннях з лінгвістики, мовознавства. В цьому інтелектуальному змаганні перемогла перша команда групи прикладної лінгвістики ФФ-101. За перемогу студентам було вручено заохочувальні подарунки, книжки Ігоря Саєнка «Минуле українського козацтва на Луганщині».

Підготувала: Ірина Лебедь