Далівці пізнавали Америку на території Євпаторії

В Євпаторійському відділенні Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля завершив роботу дванадцятий Літній інститут з амеріканознавства.

Співпраця Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в особі ректора Олександра Голубенка вже третій рік поспіль дає відчутні результати. Євпаторія черговий раз приймає гостей зі Сполучених Штатів і на всеукраїнському рівні розширює межі університетської діяльності.

У цьому році робота інституту була присвячена темі «Американська ідея: погляд на уряд, суспільство та інновації на початку XXI століття». Набір слухачів проводився на основі відкритого конкурсу. Одним з основних вимог до учасників було вільне володіння англійською мовою. В результаті, молоді викладачі вищих навчальних закладів Києва, Севастополя, Донецька, Харкова, Луганська, Кіровограда, Хмельницького, Полтави, Миколаєва, Одеси, Черкас, Запоріжжя, Острога, Слов’янська та Євпаторії взяли активну участь в роботі. У ході занять учасники прослухали лекції американських професорів, активно попрацювали на семінарах, у роботі над проектами. На обговорення були винесені три основні напрями. Однією з тем стало уряд і національні інтереси США, а також зміни, що відбулися в країні в першій декаді нового століття. Також торкнулися теми сучасних соціальних проблем. Цікавою виявилася і тема “Інновації і нові технології, у тому числі роль нових соціальних медіа”. І слухачі, і лектори жваво обговорювали представлені програмою теми.

Крім освітньої частини, слухачам була показана і широка культурна програма. Гості Далівського університету з великим задоволенням ознайомилися з Євпаторією. Пройшли Царської стежкою знаменитого туристичного маршруту «Малий Єрусалим», відвідали Будинок-музей вина.

На знак подяки за теплий, привітний прийом і відмінну організацію інституту в день його завершення слухачі зробили Євпаторійському відділенню Далівського університету символічний подарунок. Завідуючій відділенням Вікторії Струніной вони піднесли садові скульптури у вигляді двох витончених оленів.

«Олені мають багате символічне значення. Вони знайомі нам по міфах самих різних культур і народів, – зазначила кандидат психологічних наук, доцент Вікторія Струніна, звертаючись до заступника аташе з питань культури Тіму Стандерту та помічнику аташе Лілії Шило. – Олені уособлюють шляхетність, велич, красу, грацію, швидкість – всі ті якості, що притаманні і класичним навчальним закладам, яким і є наш Далівський університет. Безсумнівно, олені прикрасять парк і будуть нагадувати євпаторійцям та гостям міста просту істину: якщо доля особливо прихильна до людини і хоче обдарувати його найбільшим щастям на світі, вона дає йому вірних друзів».

Підготувала Зоя Шаповалова